Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Мінсоцполітики пропонує надати можливість матерям обирати, коли використовувати рік з відпустки по догляду за дитиною

Мінсоцполітики запропонувало новий пакет ініціатив, спрямованих на допомогу матерям з маленькими дітьми. Про це на круглому столі заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

«Мінсоцполітики пропонує дозволити матерям з маленькими дітьми брати 1 рік із 3-річної відпустки по догляду за дитиною у будь-який час до досягнення нею 8-річного віку. Дана практика позитивно позначиться на зайнятості жінок. Крім того, жінка отримає право переривати відпустку та використовувати її в період, коли дитина дійсно цього потребує, наприклад, перед школою», - сказала Наталія Королевська.

За її словами, 87% жінок виходять на роботу раніше 3-х років через матеріальний стан сім’ї та потребу у збереженні професійних навичок. Також до пакету ініціатив входить надання лікарняного чоловіку на перші тижні після народження дитини для допомоги дружині. «Перші дні після народження найбільш складні для мам. Поруч з новими обов'язками, пов'язаними з доглядом і вихованням дитини, у жінок залишаються і старі, вже давно закріплені за нею домашні справи. Тому відчути жінці допомогу рідних у цей час дуже важливо», - відзначила Наталія Королевська.

«Міністерством соціальної політики розроблена Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, яка зараз знаходиться на затвердженні Уряду. Цей документ запроваджує цільові індикатори рівня економічної активності та зайнятості жінок, скорочення розриву у зарплатах, підвищення рівня представництва жінок в органах влади тощо», - підкреслила Наталія Королевська. Як вже згадувала Міністр, окремий розділ проекту Концепції соціальної політики України до 2023 року присвячений якраз питанням гендерної рівності.

Зараз цей документ знаходиться на обговоренні у науково-експертних колах.

 

Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України