Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Сторінка в історії України "Бій під Крутами"

30 січня в краєзнавчому музеї Слов’янська для учнів 7-10 класів шкіл міста відбулася лекція-презентація "Сторінка в історії України "Бій під Крутами", присвячена Дню вшанування Героїв Крут - українських студентів, курсантів військової школи, що 29 січня 1918 року стали на захист нашої Батьківщини від наступаючої армії більшовиків біля залізничної станції Крути, що в 130 кілометрах від Києва.

 

В ході даного заходу професійні пошуковики та реконструктори асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», а також співробітники музею за допомогою фото-музичної лекції з елементами реконструкції передали унікальну атмосферу епохи незалежної Української Народної Республіки. Нагадаємо, відповідно до тодішнього Закону УНР «Про адміністративно-територіальний поділ України» (Закон про поділ України на землі) від 6 березня 1918 року, місто Слов'янськ стало земським центром Донеччини - землі Української Народної Республіки.

Історична довідка.

Бій під Крутами. 29 січня громадськість України та світу відзначає День пам'яті героїв Крут. 97 років тому молоді захисники незалежної Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію України. 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, близько 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній незалежній демократичній українській державі, прийняли нерівний бій із майже п'ятитисячний армією російських більшовиків, що вторглися тоді в Україну.

Бій українських студентів з більшовиками тривав всього 5 годин. У полон були захоплені, а потім розстріляні 28 юнаків.

Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на Київ на два дні, що дало можливість провести в столиці нашої держави евакуацію і врятувати життя тисяч киян, яких більшовики мали намір розстріляти як класових ворогів радянського народу.

Після поразки України у війні за незалежність і утворення СРСР, подвиг молодих захисників України був відданий забуттю більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів були зруйновані.

Джерело - «Офіційний веб-портал Слов’янської міської ради»: http://www.slavrada.gov.ua/?view=news&newsID=9039