Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
На Донеччині поліцейських вчитимуть запобігати домашньому насильству

У рамках проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», запровадженим Програмою Розвитку ООН та ООН Жінки, понад 300 поліцейських з Донецької та Луганської областей будуть спеціально підготовлені для протидії гендерно зумовленому насильству та домашньому насиллю.

Ініціатори проекту провели дослідження у трьох територіальних громадах Донецької області щодо поширеності насильства серед мешканців цих громад. Респонденти вказали, що найбільш вразливими є одинокі матері, безробітні жінки та чоловіки, домогосподарки. Саме щодо них найчастіше вчиняються насильницькі дії фізичного та емоційного характеру.

Одним з найдієвіших інструментів для боротьби з проявами насилля залишається робота поліції та дільничих інспекторів. Проте важливим фактором є не лише покарання винних, але й протидія подальшим проявам, і превентивне запобігання цьому явищу. Тому важливо навчити поліцейських правильно спілкуватись як з жертвами, так і з агресорами.

Проект включає в себе професійну підготовку правоохоронців, інформування громадськості про наслідки домашнього насильства, підвищення довіри до поліції та обізнаності у своїх правах. Організатори запевняють, що для якісного впровадження програми у суспільне життя потрібна взаємодія органів влади, громадських організацій та жителів територіальних громад.

 

За матеріалами: dn.gov.ua