Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Запит на висловлення зацікавленості з боку організацій громадянського суспільства (ОГС) щодо впровадження проекту з розвитку участі молоді у Донецькій та Луганській областях

Конфлікт, що триває на сході України, створює у підлітків і молоді ризики психологічних розладів, та формування негативних механізмів його подолання. Рівень уразливості певних груп молоді підвищився, а також з’явились нові категорії уразливості у Донецькій і Луганській областях. 

 

У багатьох громадах підлітки знаходять рішення проблем через власну ініціативність, стійкість, креативність та готовність долучатись до формування власного майбутнього та майбутнього своїх громад.

 

ЮНІСЕФ є агенцією Організації Об'єднаних Націй, яка уповноважена відстоювати права і благополуччя дітей та підлітків, допомогти задовольняти їхні потреби та розвивати потенціал.

 

ЮНІСЕФ Україна працює над посиленням життєстійкості та громадської активності підлітків і молоді на територіях східної України, що постраждали від конфлікту. Проект ЮНІСЕФ із посилення участі молоді передбачає заходи щодо сталого громадянського залучення на місцевому рівні та розвиток потенціалу молодих людей, у тому числі з числа уразливих груп, як агентів соціальних змін у своїх громадах.

 

ЮНІСЕФ запрошує ОГС висловити зацікавленість у впровадженні проекту за підтримки ЮНІСЕФ у наступних тематичних напрямках:

 

1. Посилення молодіжних консультативно-дорадчих органів на обласному і місцевому рівні.

 

ЮНІСЕФ і його партнери планує підтримувати молодіжні організації у створенні координаційних механізмів для функціонування молодіжних консультативних органів на обласному рівні та на рівні громад. Планується також розвивати спроможність молодіжних організацій і їхніх лідерів, залучати підлітків до громадської діяльності, розвивати інформаційні платформи та забезпечувати діалог між молодіжними організаціями і місцевою владою.

 

Очікувані результати:

- на рівні Донецької та Луганської областей функціонують ефективні, сталі та інклюзивні молодіжні ради, через які молоді люди можуть впливати на рішення й ініціювати зміни в своїх громадах;

- у кожній області проведено щонайменше 7 адвокаційних заходів щодо питань, важливих для молоді у регіоні, та висвітлення досягнень. Принаймні 2 з цих заходів відбулися з участю міжнародних експертів;

- у кожній області проведено щонайменше 5 семінарів і круглих столів для обміну знаннями і досвідом щодо залучення та участі молоді;

- щонайменше 100 молодіжних лідерів з обох областей отримали навчання та підтримку менторів з питань врядування та державної політики, а також найефективніших моделей участі молоді.

 

2. Залучення "рівний рівному" серед уразливих категорій молоді.

 

ЮНІСЕФ та його партнери планують залучити підлітків та молодих людей з уразливих категорій до навчання та надати інструменти, щоб вони діяли як лідери у своїх спільнотах та волонтери в сфері аутріч. Ці заходи спрямовані на підвищення громадської активності серед молоді з числа уразливих груп та надання навичок і можливостей для представлення своїх інтересів у різноманітних механізмах участі.

 

Очікувані результати:

- через аутріч-заходи залучено щонайменше 100 підлітків і молодих людей з уразливих груп, і вони беруть участь у тренінгах із лідерства й адвокації;

- підлітки та молоді люди з уразливих груп представлені в молодіжних консультативних органах і беруть участь в заходах проекту із залучення.

 

Зацікавлені партнери можуть подавати заявки на один або обидва тематичні напрямки, в одному або в обох запропонованих регіонах.

 

МЕТА ЗАПИТУ НА ВИРАЖЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

 

Партнерство - основа мандату ЮНІСЕФ. Партнерська робота з ОГС відіграє важливу роль, особливо в реалізації програм, що підтримуються ЮНІСЕФ. З метою оптимізації партнерських відносин для охоплення найбільш незахищених і  виключених спільнот та для розширення основних послуг ЮНІСЕФ в Україні оголошує запити на висловлення зацікавленості, щоб знаходити можливості і розвивати стратегічне партнерство з ОГС. Така співпраця підтримуватиме досягнення Програмного плану ЮНІСЕФ згідно до національних пріоритетів. Цей процес має бути абсолютно прозорим.

 

КОЛИ ТА ЯК?

 

Запит оголошений 18 квітня 2018 р. Графік відбору партнерів для імплементації проекту наступний:

 

Відбір партнерів: 30 квітня - 4 травня

Розробка плану проекту та активностей: 7 травня - 21 травня

Погодження програми партнерства та бюджету: 21 травня - 4 червня

Затвердження партнерства Представником ЮНІСЕФ в Україні та підписання угоди та документів для переказу коштів: 5 червня - 15 червня

 

Просимо зацікавлених партнерів подати концепцію імплементації проекту (шаблон наведений у Додатку) до 30 квітня 2018 р. У концепції просимо у тому числі окреслити внесок, який ОГС має намір зробити для досягнення результатів.

 

ОГС, які бажають висловити зацікавленість, просимо надіслати свої заявки електронною поштою на Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript або поштою у конверті з чітким позначенням "Висловлення зацікавленості – Участь молоді" за наступною адресою:

 

ЮНІСЕФ Україна

вул. Інститутська 28,

01021, Київ

Україна

 

Термін: понеділок, 30 квітня, 18:00.

Запити щодо додаткової інформації просимо надсилати письмово (не пізніше, ніж за один тиждень до терміну подання заявок) Лілії Любомудровій, електронна пошта: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript . Відповіді ЮНІСЕФ на будь-які запитання від потенційних партнерів будуть надсилатись і іншим ОГС, які повідомлять про свою участь у висловленні зацікавленості до кінцевого терміну подання заявки.

 

Потенційних партнерів оцінюватиме комітет (у складі 4 спеціалісти ЮНІСЕФ) на основі досягнень і досвіду, порівняльних переваг та відповідності програмним цілям ЮНІСЕФ. Зокрема, концепції оцінюватимуться за такими критеріями:

Критерії відбору

Відповідність, якість та узгодженість концепції (30%)

· Відповідність пропозиції до очікуваних результатів;

· Інклюзивний та інноваційний підхід.

Інституційна спроможність і сталість (65%)

· Мінімум 2 роки досвіду у сфері молодіжної роботи, участі та/або залучення молоді;

· Досвід роботи у проектах із залученням місцевих органів влади, громадянського суспільства та молоді;

· Наявність організаційної структури та процедур;

· Наявність кваліфікованих фахівців у сфері неформальної освіти/соціальної роботи/молодіжної роботи/розвитку громад, членів команди, що мають навички координації, членів команди зі знанням англійської мови на рівні Upper-Intermediate, та фінансового відділу чи спеціаліста;

· Досвід мобілізації молоді та підтримки діалогу з місцевою владою (для тематичної сфери 1);

· Досвід роботи з молоддю та/або дітьми з уразливих груп населення (наприклад, підлітками з груп ризику, дітьми з інвалідністю тощо), у тому числі, просвітництво, консультування та/або навчання (для тематичної сфери 2);

· Перевагою є досвід роботи з ООН/ЮНІСЕФ;

· Перевагою є базові знання у напрямку участі молоді та молодіжної роботи.

Інше (5%).

· Відсутність зв'язків із політичними партіями або політичними лідерами;

· Наявність інформаційних ресурсів для молоді - спільнот у соцмережах, веб-сторінок, каналів у месенджерах, тощо;

· Присутність організації у Донецькій і Луганській областях.

Партнерам, які пройдуть попередній відбір за вказаними критеріями, буде запропоновано подати детальну проектну пропозицію до 16 травня.  Процес розгляду та остаточного погодження партнерства буде завершений 4 червня.