Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Туризм Донецької області #Мандруй Україною

Завдяки ініціативі Офісу Президента України та Державного агентства розвитку туризму у нас є унікальна можливість відкрити Донеччину для всієї України в нових кольорах і показати те. Чого не бачили мільйони наших громадян.

 

Давайте зробимо це РАЗОМ. Якщо у вашому населеному пункті, або районі є цікаві місця, які є маловідомими, однак не менш мальовничими, мають свою історію і можуть стати туристичними магнітами, просто напишіть про це, надсилайте фото локацій та короткий опис. Завдяки вам найкращі точки будуть включені до туристичної карти Донецької області та загальнодержавних туристичних маршрутів.

 

Відвідуючи цікаві місця, відмічайте хештегом #МандруйДонеччиною, щоб кожен зміг знайти ці світлини та відвідати Донецьку область поряд з іншими.

 

Крейдяні скелі Білокузьминівки.

 

Геологічна пам'ятка природи місцевого значення, крейдові скелі розташовані за 500 м від центру села Білокузьминівка Костянтинівського району, Донецька область, за 15 км на схід від Краматорська. Відноситься до Регіонального ландшафтного парку «Краматорський». Заповідна площа становить 0,35 гектара, під охороною знаходиться з 1972 року.

 

Породи складені крейдовими пластами з прожилками кременів верхньої крейди (90 млн років тому). У крейдяних породах знаходили залишки древніх морських організмів. Біля підніжжя скель знаходяться ковбані, ніші, малі і великі печери, а серед щебеню осипів можна зустріти кремінь. Скельні ерозійні останці сягають у висоту 25 м. Крейдяна гора Меч зі сходу обривається вертикальними біло-сірими скелями, що нагадують руїни грандіозного замку. Деякі скелі за формою нагадують пальці або вітрила. Кремінні скалки вигадливих форм.

 

Археологами тут виявлена стоянка прадавньої людини, яку приваблювали розсипи кременів. В епоху неоліту такий кремінь був головною сировиною, з якої прадавня людина виготовляла знаряддя виробництва та зброю.

 

 

Для перегляду відео перейдіть за посиланням.

 

Національний природний парк "Святі гори"

 

Святогірський монастир бере свій початок з часів перед татарською навалою, коли Бату-хан руйнував «матір міст руських» — Київ. Хоч перші письмові згадки про цей монастир датуються 1526 р., академік Д. І. Багалій у праці «З минулого Святогірського монастиря» писав: «Монастир, або церква, існував ще в передмонгольський період».

 

Щоб дістатися верхівки скелі треба пройти більш ніж кілометр печерами, які були вирубані у крейді понад тисячу років тому. Саме в цих краях в середині IX століття проповідували хозарам православну віру святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій.

 

Монастир розташований на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця (так звані Святі гори). Окрім наземних будівель, має крейдяні печери. У Лаврі зберігаються мощі преподобного Іоанна, затворника Святогірского. Святогірський монастир став третьою в Україні (після Києво-Печерської і Почаївської) Лаврою. Востаннє освячення Лаври на нашій землі відбувалося понад 170 років тому.

 

 

Для перегляду відео перейдіть за посиланням.

 

"ArtWinery".

 

Завод ігристих вин "ArtWinery" - одне з найбільших підприємств у Східній Європі з виробництва ігристих вин класичним пляшковим методом - знаходиться в місті Бахмуті . Історія підприємства почалася в 1950 році. Технологія виробництва ігристих вин на «Артвайнері» абсолютно ідентична з шампанською, а умови в підземних підвалах ідеально для цього підходять. Весь цикл виробництва на підприємстві розташований під землею, на глибині понад 72 метрів, в гіпсових виробленнях, видобуток гіпсу в яких почався ще в середині XVIII століття.

 

Для туристів організують відвідування трьох виробничих цехів підземної частини заводу, а на повнолітніх осіб по завершенню екскурсії чекає дегустація 6 зразків ігристого вина.

 

Ігристі вина "Артвайнері" мають престижні нагороди вітчизняних і міжнародних конкурсів і виставок. Продукція  представлена більш ніж у двадцяти країнах світу. Промисловий туризм надає Вам унікальну можливість долучитися до тонкощів створення «вина королів»!

 

Номер гарячої лінії: 0800401950, офіційний сайт за посиланням.

 

 

Для перегляду відео перейдіть за посиланням.

 

За матеріалами сайту ДонОДА