Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Цікавий дивосвіт навкол нас

КЗ « Донецький обласний центр соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» провів виїзну екскурсію до міста Краматорськ. Де для клієнтів Центру та їх батьків було проведено екскурсію до «Художнього музею», « Історичного музею» та до парку птахів « Пташиний двір».

У художньому музеї клієнтів Центру старший науковий співробітник Котлярова В. П.  познайомила: з династією художників, в якій вже три покоління вибрали для себе шлях художника, це Олена Кулик старша (мати), Олена Кулик молодша (дочка) і Настя Мазур (онука); з творчістю Елли Яшиної - лялькового майстра, здатної розкрити характер кожного створеного нею образу; з виставкою викладачів та учнів художньої школи до Великодня(живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво), та багато іншого. Клієнти з зацікавленістю слухали і вдивлялись у роботи майстрів. Атмосфера навколобула наповнена натхненням і гармонією , новим знайомством з культурою і мистецтвом.

Музей історії міста Краматорська Донецької області присвячений непростому історичному шляху міста Краматорська,. Лекційну подорож у часі провела науковий співробітник Бублей Ірина Григорівна. Для допитливих і знаттєлюбних клієнтів Центру та їх батьків було представлено багато матеріалів про передісторію міста, велика кількість старовинних традиційних предметів українського побуту, частина унікальної колекції рушників регіону, українського одягу та кераміки, інтер'єр квартири  (кінця 19 - початку 20 ст.), в якій представлені предмети побуту того часу. Експонати музею історії міста Краматорська оповідають про будівництво перших промислових підприємств, які стали підставою індустріального Краматорська. Клієнти Центра реабілітації виявляли інтерес до всього що бачили. Довгоочікуваною «зустріччю» були  матеріали про Леоніда Федоровича Бикова. Дуже зацікавили численні фотографії, особисті речі, гімнастерка, кашкет і планшет, в яких знімався Маестро у фільмі «В бой идут одни старики». В експозиції музею є і палеонтологічний зал, де клієнти поринули в час «Юрського періоду». Також було цікаво познайомитись з роботами місцевих майстринь клуба вишивальниць «Чарівниця», та виставкою пасхальних писанок присвячених до Великодня.

А на завершення екскурсії клієнти Центра реабілітації відвідали «Парк птахів», де побачили дивовижних та забавних птахів і побачили їх танці та почули звучні співи. В цьому чарівному місті всі змогли відпочити, клієнти  поділитись емоціями від цікавої подорожі, у деяких виникало натхнення малювати а у декого і написати вірш.Світ людини, як і світ природи, надзвичайно крихкий, але разом вони утворюють Всесвіт. У ньому все має сенс і значення, а тим більше людські почуття і стосунки.

Наприкінці подорожі сповнені приємних вражень клієнти та їх батьки висловили щиру подяку керівництву та співробітникам Центру за можливість насолодитися екскурсією та змістовно провести час разом.