ШКОЛА ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ РУХАЄТСЯ ПО ОБЛАСТІ
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
ШКОЛА ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ РУХАЄТСЯ ПО ОБЛАСТІ

На одному з будинків в Краматорську розміщений мурал, на якому зображена щаслива сімейна пара, яка обіймаєтся а нижче написано: «Мир у родині - мир у країні». Насправді здатність будувати відносини в своїй власній сім'ї позначаться на здатності будувати їх в соціумі. На жаль 65% шлюбів в Україні розпадаються, а в Донецькій області відсоток розлучень досягає позначки 70%, а в деяких місцях - 80%.

 

Безумовно, це позначається не тільки на стані суспільства в цілому, але і на стані кожної окремої людини зокрема. Людина, яка відчуває себе щасливим у своїй родині, буде щасливий і успішний і в інших сферах життя: у здоров'ї, в роботі, у взаєминах з іншими людьми і т.д.

Але здатність бачити щасливі відносини не є вродженою. Вона або передається від батьків. А, якщо батьки не змогли стати джерелом необхідних знань, не зумівши побудувати щасливу сім'ю і розлучившись, то ці знання повинні бути отримані з якогось іншого джерела.

Одним з таких ефективних джерел для навчання молодих і не тільки молодих людей в Україні принципам побудови щасливих стосунків в сім'ї стали Школи подружнього життя. У вересні 2017 Управлінням у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації спільно з ГО «Моє покоління» і її керівником Олійником О.В. були підготовлені 35 тренерів з 13 міст області для викладання курсу «Школи подружнього життя» для жителів цих міст, а також для студентів і учнів старших класів. Сьогодні ми можемо вже говорити про перші результати тренінгу.

У всіх містах створюються стаціонарні Школи подружнього життя, де навчання безкоштовно зможуть пройти всі бажаючі жителі міста незалежно від віку і сімейного стану. А також подібні курси будуть проводитися в молодіжних центрах, на молодіжних платформах, в вузах для студентів і в школах для старшокласників з ініціативи адміністрації навчальних закладів.

Отже, через місяць після тренінгу, де були підготовлені фахівці для проведення курсу Школи подружнього життя, по області ми маємо такі результати.

КРАМАТОРСЬК. Школа подружнього життя в Краматорську працює вже майже 3 роки. За цей час навчання в ній пройшли більш 300 осіб, які залишили найкращі відгуки про Школу (www.facebook.com/famliv). Кожній парі, яка подає заяву в міський відділ РАЦС, працівники, які беруть заяви пропонують пройти курс Школи подружнього життя, який допоможе в подальшому побудувати щасливі відносини в родині, дасть необхідні для вирішення виникаючих труднощів знання.

В данний час формована та розпочалася група в стаціонарній Школі подужнього життя, яка проходить в готелі «Краматорськ», к.313.  Почався набір в нову групу. Також розпочався курс для старшокласників на виховних годинах в ЗОШ № 31, та в гімназії сел. Миколаївка. В найближчій перспективі плануються подібні зустрічі зі старшокласниками в ЗОШ №4 та №1. Також молодь, яка навчаєтся в вузах міста, найближчим часом познайомиться з проектом «Школа подружнього життя». Телефон керівника ШПЖ: 099-948-04-72.

СЛОВ'ЯНСЬК. Проведено два прямих ефіри на «Радіо М» з обласним керівником проекту (Олійніком О.) і керівником проекту в м. Слов'янськ (Череватенко С.). Формується група з жителів міста, заняття якої будуть проходити в міській бібліотеці.

За участю міського відділу молоді та адміністрації ВНЗ міста були організовані зустрічі молодих людей, які навчаються у вищих навчальних закладах міста Слов'янська з обласним керівником проекту "Школа подружнього життя" Олійником Олегом. У деяких навчальних закладах було прийнято рішення продовжити співпрацю і провести курс підготовки молоді до подружнього життя на виховних годинах.  Телефон керівника ШПЖ: 067-603-92-86.

КОСТЯНТИНІВКА. За сприяння відділу у справах сім'ї та молоді були розміщені статті про відкриття в місті Школи подружнього життя на міських Інтернет ресурсах, а також в газетах «Провінція» та «Знамя індустрії». Відбувся також прямий ефір на радіо з керівником проекту в м. Костянтинівка (Дорошем О.). Таким чином була сформована група стаціонарній Школі подужнього життя, яка проходить в лекційному залі Центральної бібліотеки. Телефон керівника ШПЖ: 066-051-67-79.

ДРУЖКІВКА. Заплановано проведення курсу підготовки до подружнього життя для старшокласників гімназії. 240 старшокласників після канікул стануть слухачами курсу, покликаного вплинути на успіх їхнього сімейного життя в майбутньому. Також проведення курсу на класних годинах планується ще в трьох школах міста. Телефон керівника ШПЖ: 050-919-33-52.

ПОКРОВСЬК. При співпраці з відділом у справах сім'ї та молоді, а також з відділом РАЦС мешканці міста дізналися про відкриття Школи в їхньому місті. Заняття в Школі подружнього життя плануються в Центрі Громадської активності. В даний час йде запис в групу. Телефон керівника ШПЖ: 050-500-27-53.

БАХМУТ. В Бахмуті почалась група Школи подружнього життя при Молодіжному центрі. Телефон керівника - 050-740-20-80 (Старолатко Тетяна).

Також подібна робота ведеться в таких містах, як Мірноград, Гірняк, Лиман, Торецьк, Маріуполь, Угледар, Селідове.