Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Міжвідомча співпраця центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з суб’єктами соціальної роботи

З метою забезпечення організації виконання Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах,  в Селидівському міському центрі    соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді 22 листопада  проведено нараду  на тему «Міжвідомча співпраця   центру  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді з суб’єктами  соціальної роботи». В роботі наради взяли участь соціальні педагоги   загальноосвітніх шкіл відділу освіти.

Розпочала захід директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Чубарь О.В. Вона розповіла про соціальну роботу Центру, категорії осіб,  з якими працюють його спеціалісти. Зазначила, що останніми роками  відбувається збільшення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують соціального  захисту  і допомоги.

Заступник директора – начальник відділу соціальної роботи ЦСССДМ Вознюк Л.А. розповіла присутнім, що важливим напрямком роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є робота з сім’ями з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. Поінформувала про характерні ознаки   сімей в складних життєвих обставинах, та  які обставини можуть  негативно впливати на життя, здоров’я та розвиток дітей.

Виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, оперативне вивчення їх потреб, ефективне планування та визначення  методів соціальної роботи, якісне надання соціальних послуг -  здійснення  таких послідовних та професійних кроків соціальним працівником дозволить родинам подолати життєві труднощі.

Досягти ефективності у цій роботі можливо лише за умови співпраці з різними суб’єктами соціальної роботи.  Механізм виявлення сімей з дітьми в складних життєвих обставинах та взаємодія суб’єктів із соціальної роботи  щодо виявлення таких сімей визначені в Постановах Кабінету Міністрів № 896 і 895 від 21 листопада 2013 року.

Присутні  опрацювали алгоритм взаємодії  щодо  роботи з сім’ями з дітьми, які опинились в СЖО, зробили акцент на потребі дотримання етапів соціальної роботи в рамках етичних та правових норм.

Підводячи підсумки наради, є одне зрозумілим – саме тісна співпраця суб’єктів соціальної роботи допоможе зменшити показник  кількості сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах  в місті. Адже спільна діяльність суб’єктів соціальної роботи у громаді сприяє запобіганню виникнення проблем та налагодженню добробуту родини з дітьми, проведення профілактичної роботи з молоддю та соціальному захисту усіх категорій населення, хто найбільше цього потребує.