Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Представники Донеччини прийняли участь у Телемості жінок-лідерів, присвяченому 100-річчю юридичного закріплення рівності прав жінок і чоловіків в Україні

На що має право сучасна українська жінка? Відповідь на це питання сьогодні шукали учасники міжнародного телемосту, який відбувся у Києві.
Під час телемосту жінки-лідери України спільно з колегами з Великобританії, Грузії, Литви, Ізраїлю та інших країн обговорили питання посилення впливу жінок на прийняття державних рішень для відновлення соціальної справедливості та збереження єдності країни.

До онлайн-обговорення глобальних викликів приєдналися близько 3 тис. Українок з усіх регіонів країни, а також депутати Європарламенту, народні депутати України, представники уряду, експерти, лідери жіночих і громадських організацій. Від Донецької області до онлайн – перегляду приєдналися спеціалісти департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та представниці громадських організацій.
Сьогодні об'єднуються зусилля, щоб залучити якомога більше жінок у політику, спонукати їх збільшити свою роль і вплив, зазначила президент Форуму жінок-політичних лідерів Сільвана Кох-Мерін. «Прийшла пора діяти - нам потрібно міжнародне жіноче лобі і я радію, що жінки України відкрито заявляють про свою готовність очолити державні та миротворчі процеси у своїй державі», - підкреслила вона.
З вітальним словом до учасниць телемосту звернувся також перший президент України Леонід Кравчук. «Українські жінки давно вийшли з тіні чоловіків, і сьогодні є впливовою силою, яка здатна мовою дипломатії і великодушності, а не зброї і насильства, кардинально змінити політику держави, поставивши на чільне місце мир і захист людей», - зазначив екс-глава держави.
Інтерактивне соцопитування, проведене у рамках телемосту, а також відеовключення жінок зі Сходу, Заходу, Півдня і Центру України показали, що українки цілком підтримують участь жінок у владі, яке посилить миротворчі процеси і допоможе зберегти єдність країни.
«Розширення можливостей жінок у політиці і миротворчості збільшує шанс України досягти мирних угод і підвищити рівень соціального і економічного розвитку. Жінки - рушійна сила позитивних змін у всьому світі, і ми цілком підтримуємо бажання жінок України посісти лідерські позиції у своїй державі», - підкреслила депутат Європарламенту Клер Муді.
За підсумками телемосту його учасники прийняли резолюцію, у якій зафіксували свої основні вимоги: розширити представництво жінок у владі та подолати існуючу соціально-економічну дискримінацію.