Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
В Донецькій області відбулась Всеукраїнська акція «Донеччина зустрічає своїх захисників!»

4-5 липня 2019 року на горі Карачун (поблизу міст Краматорськ та Слов'янськ) відбулась Всеукраїнська акція «Донеччина зустрічає своїх захисників!».  Захід був присвячений 5-ій річниці звільнення міст північної Донеччини від проросійських окупантів.

У квітні 2014 року саме гора Карачун стала історичним символом стійкості, мужності і рішучості Збройних сил України.

 

 

Всеукраїнська акція «Донеччина зустрічає своїх захисників» організовано управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання спільно з громадською організацією «Союз ветеранів АТО Донбасу» та громадськими патріотичними організаціями Донецької області.

Метою акції є: презентація проектів, пов’язаних з ветеранами АТО (ООС); навчання молоді наданню першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях; проведення заходів, присвячених 5-річчю звільнення міст Східної України від російської окупації.


Загальна кількість учасників акції становила близько 650 осіб, серед яких представники ветеранів АТО (ООС), молодь, яка займається у військово-патріотичних клубах Донецької області, учасники Всеукраїнського Проекту Потяга Єднання України «Труханівська Січ», представники громадських об’єднань військово-патріотичного виховання, представники ветеранських організацій.

.

4 липня учасники Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників!» мали змогу відвідати волонтерський сектор, сектор спілкування з ветеранами АТО, сектор відеопоказів, сектор обміну інформації, координаційний сектор, навчальний сектор, а також фотоекспозицію, присвячену 100-річчю боротьби України за незалежність. Крім цього, на горі Карачун було організовано презентацію проектів, пов’язаних з ветеранами АТО.

 

Учасники заходу ознайомились із виставкою військової техніки, виставкою від Інституту національної пам’яті «Донбас: перепрочитання образу». Спеціалістами міжнародної гуманітарної організації HALO Trust проведено майстер-класи з інформаційної підготовки щодо мінної небезпеки. Протягом двох днів на місці проведення заходу працювали волонтерські локації громадських організацій "Український розмовний клуб "Файно", "Краматорські бжілки" та "Карітас". Почесним гостем заходу став перший заступник Міністра у справах ветеранів Григорій Галаган. Ввечері 4 липня присутніх чекав акустичний концерт патріотичної пісні «Пісні, народжені в АТО», а після концерту - кінопоказ фільму «Невидимий батальйон».


5 липня захід відвідали голова донецької облдержадміністрації Олександр Куць, перший заступник командувача ООС генерал-майор Ігор Танцюра, військовослужбовці, волонтери, представники громадських організацій та мешканці Краматорська та Слов’янська. Звертаючись до присутніх, очільник області привітав мешканців міст північної частини Донеччини зі святом.


«Дозвольте привітати вас з такою значною датою – днем визволення окремих міст Донеччини. Насправді у нас  ще залишились український Донецьк, українських Луганськ, Сніжне, Торез, Амвросіївка, Горлівка, Макіївка і багато міст, яка  нам потрібно повернути. Зараз там лютує ворог, принижує українських громадян, а ми з вами цього допустити не можемо. Я хочу від щирого серця подякувати нашим військовослужбовцям, нашим співробітникам правоохоронних органів за їх мужність і наполегливість у звільненні Слов’янська та Краматорська», - зазначив він.

 

Під час виступу Олександр Куць нагадав присутнім про ціну, яку військовослужбовці та правоохоронці заплати за звільнення Слов’янська та Краматорська.

«Я низько вклоняюсь матерям, дітям, дружинам, близьким хлопців, які загинули, звільняючи наші українські міста від російсько-терористичних окупантів. Мені важко говорити про це, але я також втрачав товаришів на цій війні, але кожен з них робив це свідомо. Кожен з них був першим, бо був найкращім, був патріотом, був просто справжнім чоловіком. Так само, нажаль, гинули і жінки – волонтери, медики. Низький уклін їм і їх близьким», - наголосив очільник області.

 

Також голова ОДА зазначив, що такі заходи, як фестиваль «Донеччина зустрічає своїх захисників» мають бути ще більш масовими, залучати якомога більше молоді для того, щоб діти мали можливість доторкнутись до історії, поспілкуватись з учасниками бойових дій  та дізнатись правду від безпосередніх учасників війни на Сході України.

На знак пошани до воїнів, які загинули під час звільнення Слов’янська та Краматорська, Олександр Куць та інші учасники заходу поклали квіти до меморіалів, встановлених на місцях бойових дій на горі Карачун.

В цей день, 5 липня, учасники акції «Донеччина зустрічає своїх захисників!» відвідали відкриття Музею спротиву українського Донбасу окупаційним режимам «Дружківська катівня» у місті Дружківка.  Мезей створено завдяки свідомим та активним громадянам міста, товариству Олекси Тихого, волонтерам агітпотягу «Труханівська Січ», Українському інституту національної пам’яті та іншим не байдужим українцям.
Фото: В'ячеслав Медведєв та прес-служба Донецької ОДА