Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Свято Маланки та Василя у Центрі реабілітації

У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають старий Новий рік. Також це свято ще називають Щедрий вечір або свято Василя та Маланки. На свято Маланки прийнято щедрувати та ходити з вертепом. Вертеп — це святкове карнавальне дійство з перевдяганням у тварин та різних фольклорних персонажів. Саме такий вертеп організували фахівці центру разом з клієнтами. Відбувалася подія 14 січня.

 

 

Молодь у традиційних нарядах із зіркою та дідухом щедрували, співали, танцювали для запрошених гостів та батьків. Усі разом згадували традиції та обряди, пов’язані зі святом Маланки. Лунали пісні, які мали змогу підспівувати усі присутні, а саме «Щедрівочка» та «Старий рік минає».  Виступаючим вдалося відтворити атмосферу тих часів, коли Щедрий вечір відвідував кожну хату, коли пісні лунали до самого ранку. Не обійшли стороною і традицію посівання. За що молодь отримала усілякі солодощі та смаколики. Наприкінці свята відбулося чаювання гостей та клієнтів Центру солодкими ласощами, які були чесно нащедровані. Усі були у гарному настрої та емоційному підйомі.

 

Цим заходом було досягнуто важливих цілей: вчити клієнтів поважати народні традиції та виховувати повагу до минулого свого народу.