Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Всесвітній день вишиванки відзначили у Соцгуртожитку для дітей-сиріт (м.Дружківка)

21 травня у Соцгуртожитку для дітей-сиріт проведено інформаційний захід для отримувачів соціальних послуг до Всесвітнього дня вишиванки. Вишиванка – це символ, оберіг та національна ідентифікація українців. У вишиванки вдягали новонароджених та наречених, тих, хто йшов на війну та тих, кого ховали. Різноманітні символи вишивалися руками українок та їх попередниць під час скіфів, що свідчить про давність традицій, які формувалися нашими предками.

 

Берегині родів вшивали у сорочки плодючість та здоров’я, вірність та незламність духу, історію роду та козацьку вдачу. Значення багатьох символів, які були близькі слов’янам, і присутні у вишиванках минулого, перекручувались із часом, їм надавали інших значень.

 

У кожного роду – своя вишиванка, свої нитки, свої знаки, своя енергетика, тому і зараз вишиванки є актуальними, навіть модними у всьому світі, там, де живуть українці та наші багатовікові традиції. Про все це набувачі послуг дізналися під час інформаційного заходу, де застосовувались, у тому числі, засоби відеовізуалізації та аудіозаписи розповідей фахівців з виготовлення вишиванок.

 

Неформальний підхід до подання інформації під час заходу, вишита сорочка працівників, насиченість та інформативність підкорили хлопців, які по закінченні відведеного часу для заходу засипали багаточисельними питаннями щодо прихованих символів, їх значення та використання у сучасному світі.

 

З всесвітнім днем вишиванки, Україно!