Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
«Боротьба з торгівлею людьми: реальність і виклики»

Управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації повідомляє. Протягом 2020 року в Донецькій області ідентифіковано 28 осіб, постраждалих від торгівлі людьми. З них: за видами експлуатації: 3 - сексуальна,  25 - трудова; стать постраждалих: 8 жінок, 20 чоловіків; вік постраждалих: жінки від 21 по 69 років, чоловіки від 21 по 58 років. Статус постраждалих від торгівлі людьми надано 21 особам, з них 10 внутрішньо переміщених осіб. 

 

У Донецькій області створені та функціонують 3 спеціалізовані центри надання соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства та/або насильства за ознакою статі у мм. Слов’янськ, Маріуполь, Мирноград. До цих закладів можуть бути направлені особи, які постраждали від торгівлі людьми.

 

Протягом 2020 року фахівцями обласного комунального закладу «Обласний соціальний центр матері та дитини» ідентифіковано 3 особи, які перебували у закладі  та ідентифіковані як ймовірно постраждали від торгівлі людьми.

 

Фахівцями центрів зайнятості Донецької області проведено понад 2,2 тис. семінарів інформаційно-роз’яснювальної спрямованості про можливі негативні соціальні наслідки нелегальної трудової міграції, тіньової зайнятості, з питань легальної зайнятості, в яких взяли участь більше 28 тис. безробітних громадян.

 

В межах реалізації проєкту ОБСЄ «Обмін Національним механізмом взаємодії суб'єктів у сфері боротьби з торгівлею людьми в Україні, в Донецькій області» в м. Краматорськ 19 серпня 2020 року відбувся регіональний круглий стіл: «Боротьба з торгівлею людьми: реальність і виклики» в межах його проведення обговорені питання щодо інструментів виявлення та  ідентифікування осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

 

В області проведені широкомасштабні інформаційно-просвітницькі заходи до відзначення Всесвітнього та Європейського днів боротьби з торгівлею людьми. У співпраці з міжнародними організаціями Донецька область була залучена до  проведення  Всеукраїнської  виставки «Очікування та реальність», метою якої є підвищення рівня обізнаності громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування та актуальності таких понять як торгівля людьми та експлуатація. З 16 по 25 жовтня 2020 року виставка була розміщена у м. Маріуполь Донецькій області.

 

Організовані виїзні експертні, методичні робочі зустрічі в містах та районах області з метою виявлення причин та наслідків торгівлі людьми. Була здійснена оцінка груп ризику, надана  практична інформація щодо алгоритму дії в процесах виявлення та ідентифікування постраждалих осіб.

 

Також, забезпечується інформаційно-просвітницька діяльність у сфері протидії торгівлі людьми з використанням сучасних  інформаційні технології та соціальних мереж.