Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
День захисту дітей

1 червня в Україні відзначають День захисту дітей. Цей день покликаний захистити дітей від насильства, голоду, неможливості здобути освіту та медичну допомогу, а також інших проблем та бід, з якими стикаються діти.

День захисту дітей відзначають з 1950 року, свято встановили у 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок.

У 1959 ООН прийняла Декларацію про права дитини, в якій визначили основні соціальні та правові принципи захисту та благополуччя дітей. Але ця Декларація мала рекомендаційний і декларативний характер. Для захисту прав дітей потрібні були конкретні закони та міжнародні договори.

 

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей.

Україна ратифікувала цю конвенцію 27 вересня 1991 року. В Україні День захисту дітей відзначають з 1998 року.

 

Сьогодні діти України страждають від війни, яку у нашій країні розв'язала росія. З початку повномасштабного вторгнення країни-агресора загинуло 243 українські дитини, ще 444 – отримали поранення. Багато дітей разом з батьками були змушені покинути Україну, рятуючись від війни, а деяких окупанти вивозять до росії, фактично депортуючи.

 

День захисту дітей - міжнародне свято, яке створено з метою нагадати нам, що діти - це самостійні особистості зі своїми страхами і проблемами. Усі діти потребують підтримки та захисту від дорослих. Особливо важливим це свято є під час війни, коли багато дітей стали сиротами, позбулися будинку або поїхали з рідного міста.

 

До дня захисту дітей з 1 по 3 червня проводиться арт-марафон «Дитячі мрії» Донецьким обласний дитячо-молодіжним центром. Учасники повинні бути підписані на сторінки в Facebook @KramatorskDODMC або Instagram @dod_mc. Кожен день вранці о 10:00 годині учасники отримують завдання на певну тему в соціальних мережах Facebook і Instagram на сторінках Донецького обласного дитячо-молодіжного центру. Учасники виконують завдання до 23:00 і виставляють на своїх сторінках з хештегом #АРТмарафон #ДитячіМрії #ДОДМЦ. На початку посту треба вказувати номер завдання. Учасниками арт-марафону можуть бути всі охочі, вікових обмежень немає! Розфарбуйте важкі дні яскравими емоціями дітей. Захід проводиться за підтримки управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації.