«Як вибудувати ефективну систему захисту об’єктів критичної інфраструктури в умовах військового вторгнення?» – саме це питання детально розглянули представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання та комунальні заклади Донецької області на 14-му засіданні Кластера: “Синергія фізичного та кіберзахисту на об’єктах критичної інфраструктури” яке відбулося 30 серпня. Платформа дала можливість обговорити поточну ситуацію, розглянути актуальні запити у сфері та об’єднати зусилля для адресного вирішення наявних потреб.
Захист критичної інфраструктури під час війни є одним із пріоритетів держави. Стабільне функціонування таких об’єктів та безперебійне забезпечення ресурсами й послугами, які вони генерують, є запорукою національної безпеки. Водночас, саме з цих причин критична інфраструктура стає важливою ціллю ворога як у фізичному, так і в кіберпросторі.
Національний Кластер Кібербезпеки – координаційна платформа, яка об’єднує ресурси, можливості, компетенції Ради національної безпеки та оборони України та Фонду Цивільних Досліджень та розвитку США (CRDF Global), урядових організацій, міжнародних партнерів, приватного сектору.
Спікерами на засіданні були: Сергій Демедюк, Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України; Ендріт Демі, Представник офісу координатора з допомоги в регіонах Європи, Євразії та Центральної Азії з питань енергетики. кібербезпеки та економічного розвитку, Державний департамент США; Сергій Прокопенко, Керівник управління забезпечення діяльності НКЦК; Михайло Верич, Керівник з операційної діяльності CRDF Global; Олександр Лещенко, заступник Директора департаменту, начальник управління захисту населення і територій Департаменту організації заходів цивільного захисту, ДСНС України; Зейна Азар, керівник відділу стандартизації та оцінки, CISA; Одрі Спір, спеціаліст міжнародної програми з хімічної безпеки, CISA; Мартіна Кастільйоні, менеджер з розбудови спроможності, Національний центр компетенції з кібербезпеки, Італія. |