Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Відбулась робоча нарада заступника голови облдержадміністрації Юлії Костюніної з керівниками Лиманської та Святогірської міських військових адміністрацій щодо проведення заходів національно-патріотичного виховання у 2023 році

16.03.2023 відбулась робоча нарада заступника голови облдержадміністрації Юлії Костюніної з керівниками Лиманської та Святогірської міських військових адміністрацій щодо проведення заходів національно-патріотичного виховання у 2023 році. Участь у нараді взяли заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, радник голови облдержадміністрації Тамара Лук’янчук, структурні підрозділи облдержадміністрації та начальники Лиманської та Святогірської міських військових адміністрацій.

На початку наради учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих 16 березня 2022 року у Маріупольському драмтеатрі.

 

Заступник Міністра молоді та спорту Марина Попатенко  у своєму виступі зосередила увагу на те, що 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності». Закон запроваджує новий  підхід у формування та реалізації державної політики утвердження громадянської ідентичності, яка має реалізовуватись за трьома напрямами: національно-патріотичне виховання, військово-патріотичне виховання та громадянська освіта. Тобто зазначений Закон розширив можливості політики національно-патріотичного виховання, яка існувала до 2022 року. Зараз Міністерство працює над приведенням нормативно-правових актів у відповідність до зазначеного Закону.

 

У Донецькій області діє цільова соціальна Програма національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки. Структурні підрозділи облдержадміністрації представили свої пропозиції щодо заходів у сфері неформальної освіти, освіти, культури, інформаційної політики, фізкультури і спорту, які заплановано провести на деокупованих територіях у межах напрямків цієї програми.

 

У свою чергу начальники Лиманської та Святогірської міських військових адміністрацій представили своє бачення та можливості щодо проведення заходів національно-патріотичного виховання на деокупованих територіях. Зважаючи на безпекову ситуацію напрацьовано план заходів, які можливо проводити у межах громад, зокрема на базі освітніх консультаційних центрів, та заходів у форматі онлайн.