Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україн


Ця дата пов'язана з історичними подіями. 22 червня — день, коли у 1941 році по радіо прозвучали страшні слова В’ячеслава Молотова: «Сьогодні, о 4 годині ранку, без висунення будь-яких претензій до Радянського Союзу, без оголошення війни, німецькі війська напали на нашу країну». Доки всі мирні мешканці спали, розпочалася німецько-радянська війна.

 

Щороку в цей день українці вшановують світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала війна. Загальні втрати України під час подій 1941-1945 рр склали 8-10 мільйонів осіб. Люди гинули на фронті, вмирали від голоду і поранень в тилу, були вивезені до Німеччини або на територію росії.

 

 

З метою ще ширше і глибше висвітлити події тих років і з нагоди сьогоднішньої дати Український інститут національної пам'яті опублікував у відкритому доступі записи українсько-німецьких історичних діалогів на тему «Україна у Другій світовій війні: непроговорена історія». В онлайн-семінарах брали участь українські та німецькі фахівці\ фахівчині та дослідники й дослідниці історії та історичних наук. Посилання для перегляду.