Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Двох комп’ютерів достатньо для того, щоб розпочати комп’ютерні курси в селищі

Під час перебування у Грузії української делегації, до складу якої увійшли 8 жінок Донецької області: Лілія Іванівна Золкіна-начальник управляння у справах сім’ ї та молоді управління Донецької ОДА та представники груп самодопомоги міст Бахмута, Маріуполя, Вугледара, об’єднаних територіальних громад Лиману та Миколаїва, приніс знайомство з фондом громади NEFA Foundation, що знаходиться у поселенні Анакліа. 

Поселення з населенням близько 2 тисяч осіб розташоване на узбережжі Чорного моря поруч з лінією розмежування з самопроголошеною Абхазією. Саме тому свого часу за підтримки UN Women та грузинського Фонду Тасо було ініційовано групи самодопомоги, які допомагали вирішувати проблеми внутрішніх переселенців з окупованої Абхазії. Коли час проекту і фінансування завершилося, групи не захотіли припиняти діяльність і у 2012 році вирішили зареєструвати фонд громади. Головною метою якого стало подальше функціонування груп самодопомоги, пошук коштів та фінансування проектів в інтересах громади.

Фонд став ресурсним центром для всього поселення, адже вони реалізували багато різних ініціатив спрямованих на розвиток мешканців. Зокрема жителі поселення мали можливість пройти цілу низку різних навчань від комп’ютерної грамотності до різних презентаційних навичок. До того ж комп’ютерні курсу були розпочаті, коли Фонд мав лише 2 комп’ютери. Ті, хто завершував навчання, брав зобов’язання навчити інших.

За 5 років діяльності Фонд зміг знайти фінансування і реалізувати 17 проектів і, що найбільш важливо, згуртував навколо себе чимале коло активних мешканців, які почали власне зростання і не забували про свою громаду.

Учасники і учасниці груп самодопомоги, які зрештою стали засновницями Фонду, відзначили своє особисте зростання. Зокрема керівниця NEFA Foundation Майя Коршия зізналася, що свого часу навіть не наважувалася заговорити з представниками місцевого врядування, а зараз на рівних бере з ними участь у обговоренні справ громади і впливає на рішення, що приймаються.

Мобілізаторки громад і очільники груп самодопомоги з Донецької області надзвичайно ретельно розпитували про методологію роботи, теми підтриманих проектів, використані інструменти і занотовували, одразу складаючи плани того, як вони це застосують у своїх громадах по поверненню.

Також в цей день відбувся ознайомчій візит до “Центр громади” – центр надання адміністративних послуг, який не лише дає змогу замовити та отримати у найзручніший спосіб цілу низку документів, а й також надає можливість скористатися інтернетом, бібліотекою, а також використати приміщення для різного роду зібрань і навчань. Українські гості провели аналогію з центрами надання адміністративних послуг, втім відзначили, що у Грузії ці центри зустрічаються на рівні нижчому за райцентр і надають значно ширший спектр послуг.

Компонент «Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях» здійснюється Українським жіночим фондом у співпраці з ООН Жінки та за фінансування Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» (реалізовується Програмою розвитку ООН та структурою ООН Жінки).