Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
В Маріуполі обговорили питання створення публічного реєстру осіб, які скоїли сексуальні злочини проти дітей

Поліція Донеччини пропонує посилити відповідальність за скоєння злочинів проти статевої недоторканості дітей. Питання внесення змін до законодавства обговорювали сьогодні, 30 травня, в обласному главку поліції за участі міжнародних експертів у рамках дискусії «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні». Захід ініційований Головним управлінням Нацполіції в Донецькій області за підтримки Міністерства внутрішніх справ України.

Відкрили дискусію ініціатор заходу заступник глави Нацполіції – начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеслав Аброськін та заступник глави МВС з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

Генерал відзначив, що метою поліції є створення комплексної системи захисту дітей. Винести на розгляд громадськості пропозицію щодо посилення відповідальності насильників поліцейських підштовхнуло зростання кількості злочинів проти дітей, не тільки в прифронтовій області, але й в інших регіонах України.

- Діти – це наше майбутнє, усі наші зусилля мають бути спрямованими на безпеку дітей, на взаємодію між поліцією, законодавцями, міжнародними організаціями та громадянським суспільством. В 2016 році на території України задокументовано понад 400 статевих злочинів відносно дітей, але насправді їх набагато більше. Це латентні злочини, протягом багатьох років злочинці скоюють злочини, гвалтують дітей і не несуть покарання. В нашій країні сьогодні найгуманніше ставлення до людей, які скоюють злочини проти майбутнього держави. Діти адаптувалися до обстрілів, але в результаті насильства адаптації на буде, це психологічна травма на все життя, - зазначив В’ячеслав Аброськін.

Заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва підтримала поліцію Донеччини та відзначила, що питання статусу дітей – це не лише питання поліції.

- Законодавство потребує системних змін, і «Закон Меган» – це один з інструментів, який допоможе нам виявляти статевих злочинців та запобігати повторним злочинам. Ми повністю підтримуємо «закон Меган». Але без активного залучення місцевої влади та створення необхідної інфраструктури допомоги, в тому числі медичної та психологічної, комплексна система захисту дітей неможлива, - наголосила Анастасія Дєєва, зазначивши, що суспільний осуд – найефективніший засіб превенції повторного скоєння злочинів на сексуальному грунті.

Заступник глави МВС підкреслила, що зі свого боку МВС проводить системну роботу із захисту дітей. Так, розпочинається новий проект спільно з Дитячим фондом ЮНІСЕФ та канадською владою, в рамках якого весь особовий склад Національної поліції протягом 2 років пройде перенавчання по взаємодії з дітьми.

Участь в дискусії взяли понад 100 учасників – представники профільних українських та міжнародних організацій, обласної влади, громадські організації, освітяни, психологи та юристи.

Серед головних спікерів - народні депутати України Дмитро Лубінець та Мустафа Найєм, керівник Маріупольського офісу Управління верховного комісару ООН у справах біженців Діну Ліпкану, начальник служби у справах дітей Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Наталія Тимофеєва, керівник комітету з питань соціального захисту, охорони здоров’я та екології «Фонду розвитку Маріуполя» Уляна Токарева, ректори Донецького юридичного інституту МВС України Віктор Бесчастний, Маріупольського державного університету Костянтин Балабанов та Приазовського державного технічного університету В’ячеслав Волошин.