Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Делегація Донецької області прийняла участь у навчальній поїздці до Румунії

В червні 2017 року відбулася навчальна поїздка до Румунії, яка організована Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine.

Від Донецької  області до складу делегації увійшли: начальник управління у справах сім’ї та молоді Лілія Золкіна, начальник служби у справах дітей Наталія Тимофіїва, заступнрик міського голови міста Маріуполя Ксенія Сухова, директор Маріупольського центру у справах сім’ї, дітей та молоді Надія Астаніна та начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Донецькій області Катерина Шнейдер.

Тема навчальної поїздки: «Комплексний підхід до попередження та реагування на ґендерно – обумовлене насильство для міжвідомчих команд».

Перша зустріч делегації відбулася у префектурі муніципалітету . Префект міста повідомив, що 30 % коштів виділяється на соціальні послуги. Фінансування отримують тільки акредитовані організації. Крім того префектом були приведені приклади співпраці з Східноєвропейським інститутом  репродуктивного здоров'я. Віце-мер міста зазначив, що румунські колеги активно шукають партнерів до співпраці, попереду вивчення досвіду служби соціальної допомоги в Румунії.

Також, в рамках начальної поїздки до Румунії була організована зустріч з відділом поліції муніципалітету Муреш. Очільник поліції округу разом із командою поліцейських та головний прокурор округу презентували свою роботу у сфері домашнього насильства, навели приклади випадків насильства, а також дали відповіді на численні запитання Української делегації.

За програмою поїздки відбулася зустріч у Департаменті соціальної допомоги та захисту прав дітей. Кількість дітей, якими опікується Департамент - 1841, з них 428 дітей що проживають у будинках сімейного типу, та 431 дитина проживає з асистентами, які фінансуються за рахунок держави. Випадки позбавлення батьківських прав дуже рідки в Румунії, бо необхідною умовою для цього є відмова від прав на опіку усіх родичей дитини до 4 коліна

В місті Тиргу - Муреш функціонує мобільна команда на випадки насильства цілодобово.

Учасники делегації відвідали тренувальні кімнати в мобільній службі медичної   допомоги,   де   майбутні   парамедики – фельдшери навчаються та здають іспит. До того ж варто відмітити те, що в наявності діють тренувальні кімнати, які повністю імітують критичну ситуацію.

Разом з тим, тренінги по наданню невідкладної допомоги можуть пройти всі бажаючи та отримати навички.