Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Схід-Захід: молодь з усієї України з’їхалась на форум в кольоровий Урзуф

Громадська організація Мангушського району «Дієві Зміни» за ініціативи народного депутата України Дмитра Лубінця, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Донецької ОДА, народного депутата України Максима Єфімова та керівництва Мангушського райоу організували у селі Урзуф Донецької області ІІ Всеукраїнський молодіжний форум «Схід-Захід: міжрегіональне партнерство». Форум проходив з 16 по 19 червня і мав на меті продовжити налагодження співпраці молодих лідерів, громадських діячів, представників органів місцевого самоврядування і влади зі східного та західного регіонів країни для розробки і реалізації нових можливостей міжрегіонального співробітництва у форматі «Схід і Захід разом».

У заході взяли участь молодь та представники громадських організацій, лідерів думок та представників влади з понад 16 областей України – Донецька, Луганська, Вінницька, Волинська, Полтавська, Рівненська, Львівська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Запоріжська, Івано-Франківська, Тернопільска, Харківська, Херсонська, Одеська та з м. Київ.

Відкриття форуму включало виступ запрошених почесних гостей серед яких заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, народний депутат України Дмитро Лубінець, начальник управління у справах сім`ї та молоді Лілія Золкіна, помічник народного депутата України Максима Єфімова Ольга Ворощук, радник міського голови м. Дніпро Одарка Біла, засновник ГС «Промінь Україна», радник президента світового конгресу українських молодіжних організацій, генеральний директор книги рекордів України Ганна Крисюк та інші.

На подіумній дискусії були представлені проекти благодійної організації «Я-Волноваха», ГС «Промінь Україна», ГО «Єдиний енергооблік». Також студент Острозької академії, учасник АТО Віталій Бенчук передав ряд книжок «Енциклопедія історії України» та багато іншої літератури  з відділу науково-технічної інформації Інституту історії України НАН України до бібліотечного фонду  Маріупольського державного університету. Їх радо прийняв доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Маріупольського державного університету Сергій Пахоменко. Ця освітня акція, яка в подальшому стане однією з ланок міжрегіонального співробітництва, є одним із напрямів боротьби проти інформаційної війни на ґрунті перекручень історичних фактів.

У присутніх була можливість поспілкуватись з представниками влади у форматі «живий мікрофон». Так, представники громадських організацій цікавились розвитком мережі молодіжних центрів на своїй території, вдалими напрямками міжрегіональної співпраці, а також можливістю наступного року запросити на форум молодь з обмеженими фізичними можливостями.

Робота трьох тематичних блоків була насиченою та продуктивною. Молоді люди говорили про пошуки унікальної туристичної пропозиції, про розвиток туристичної галузі на своїй території та зелений туризм. Модератором та спікером секції туризму була Алла Соколовська,  головний спеціаліст відділу культури, національностей, релігій і туризму Бережанської районної державної адміністрації Тернопільської області, а також Максим Сорока, координатор освітніх проектів Дніпропетровського відділення  Національного екологічного центру України, координатор екологічної спільноти #ECODIIT.

Цьогоріч в Урзуфі на секції ЗМІ говорили про серйозні речі, адже національна безпека нашої держави залежить не тільки від посилених кордонів та міцної армії захисників та волонтерів, вона залежить в першу чергу від інформаційної безпеки. На сьогодні залишаються вкрай актуальними загрози національним інтересам та національній безпеці України в інформаційній сфері. В секції ЗМІ на ІІ Всеукраїнському молодіжному форумі "Схід-Захід: міжрегіональне партнерство. Нові точки зростання" шановні запрошені спікери говорили про - психологічну безпеку в умовах інформаційної війни, імідж України в інформаційному просторі Європи, гендерні аспекти інформаційного середовища, та постправда - тренд нашого часу. Доречі, за версією Оксофрдського словаря, це слово, що описує епоху розвитку масових комунікацій, що стало дійсно трендом сучасності, стало словом року.

Спікери більше 4-х годин тримали аудиторію у постійному тонусі. Нудно не було нікому. В цьому заслуга модератора секції  Євгена Бондаренко, голови Школи Медіа-Патріотів, медіа-експерта, Сергія Пахоменко, доцента кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Маріупольського державного університету, Наталії Маслової, депутата Київської міської ради та Ганни Крисюк, видавниці журналу "БізнесWoman", координатора міжнародних соціальних проектів та міжнародних інтернет-порталів. По завершенні виступу, представниці спілки "Промінь Україна" всім передали дитячі абетки-розмальовки та газету "Промінець" і запросили всіх до співпраці.

Як отримати гранти від міжнародних організацій? Яка роль стартапів на сьогоднішній момент в умовах ринку? Третій тематичний блок відповів на ці та багато інших питань. Модератором та спікером секції була Олена Куровська, начальник РНЦБН «Приазовье». Спікерами виступили Роман Романюк, директор обласного центру зайнятості м. Луцьк, Владислав Логовський, стартапер м. Маріуполь.

Три насичених дні, співи біля вогнища, цікаві презентації проектів, три потужні робочі секції, і звичайно ж другий день, за традицією - проведення акції на узбережжі Азовського моря "Я на Азові і тут кольорово". Яскраві фарби холі були тотожними емоціям і почуттям. Тепер вся Україна побачить, що на Азові і безпечно, і кольорово. А молодь здатна змінювати не тільки своє місто, але й всю свою країну.

У результаті, форум дав можливість не тільки познайомитись ближче, але й вирішити безліч нагальних питань. Тож у Волновахському районі від тепер буде розгорнута мережа енергомоніторингу, є попередня домовленість про співпрацю трьох районів Донецької області – Мангушського, Волновахського і Нікольського зі Школою медіа-патріотів, де молоді люди будуть навчені навичкам коучингу та психологічної інформаційної безпеки, намічені альтернативні види відпочинку у сільській місцевості Мангушського району та на меті – написання проектів, які були розглянуті у секції стартапів.