Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
На Донеччині пройшов III Обласний Форум організаторів оздоровлення та відпочинку дітей за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2017 року

З 23 по 26 жовтня 2017 на Донеччині пройшов III Обласний Форум організаторів оздоровлення та відпочинку дітей за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2017 року.

23 жовтня 2017 року у Святогірську на базі санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» стартував  ІІІ Обласний Форум організаторів оздоровлення та відпочинку дітей за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2017 року ««Якісне оздоровлення – наша відповідальність», з метою реалізації національної ідеї - забезпечення первинного права дітей на життя і здоров’я.

 

У форумі прийняли участь члени обласної міжвідомчої комісії з питань оздоровлення та відпочинку дітей, представники територіальних органів центральної виконавчої влади, керівники структурних підрозділів у справах сім’ї та молоді виконавчих органів міських рад, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, відповідальні за проведення оздоровчої кампанії, керівники обласних профспілкових організацій України а також засновники (власники) та керівники  дитячих оздоровчих закладів Донеччини.

Традиційно Форум став ефективною платформою для продуктивного діалогу, дискусій, обміну досвідом, вирішення актуальних питань та пошуку нових напрямків у сфері дитячого оздоровлення.  Вся робота Форуму вибудована на впровадження Проекту «Перезавантаження системи оздоровлення в Донецькій області».

В перший день урочисто зустрічали гостей Форуму педагогічний колектив КП ОДМСОК «Перлина Донеччини» «Гість в дім – радість в нім» (народні традиції гостинності). Проведено Діагностична лабораторія «Мої очікування від форуму»

Під час роботи Форуму працювала Інтерактивна фото – виставка ярмарку педагогічних ідей «Філософія розвитку дитячих здравниць, де були представленні надбання Літа -2017 дитячих оздоровчих закладів.

На робочому відкритті форуму начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Лілія Золкіна відкрила захід  привітанням учасників Форуму.

Робота Форуму проходила за  окремими  програмами 4 – х секцій для начальників структурних підрозділів у справах сім’ї та молоді, засновників (власників),  директорів, керівників управління виховною роботою та бухгалтерів, бухгалтерів – калькуляторів дитячих здравницях та передбачала  інтерактивні включення під час обговорення першочергових питань у сфері дитячого оздоровлення та відпочинку, скайп – конференції,  практична сесія з інтерактивними включеннями, проблемні практикуми та лекції, проблемно – діагностичні лабораторії, блок – кластери, з метою активізації попиту на послуги дитячих оздоровниць.(керівник семінару Котельнікова Л.М.)

В рамках форуму  відбулось засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення  оздоровлення, відпочинку дітей та студентської молоді влітку 2017 року «Якісне оздоровлення – наша відповідальність». Під час засідання виступили керівники та представники профільних департаментів облдержадміністрації, представники обласних профспілкових організацій, представники територіальних відділень центральних органів виконавчої влади, залучені спеціалісти, які доповіли про основні підсумки оздоровчої кампанії 2017 року, означили проблемні питання та запропонували шляхи вирішення у наступному році.

Під час проведення Форуму  з учасниками - засновниками (власниками) та директорами дитячих оздоровчих закладів, соціальних закладів управління у справах сім’ї та молоді  проведена тематична лекція «Сучасні вимоги щодо пожежної та техногенної безпеки в дитячих закладах» провідного спеціаліста ГУ ДСНС України в Донецькій області -  Панкова О.С.

Другий день розпочався з тематичного заняття «Вимоги до публічних закупівель системи PROZORRO» який проводила тренер публічних закупівель Донецького відділення системи PROZORRO Меркулова Т.В.

Про загальні вимоги до охорони праці в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку розповів головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Головного управління Держпраці у Донецькій області Андреєв С.В.

З вимогами щодо виконання санітарного законодавства під час відкриття та функцінування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку ознайомив головний спеціаліст відділу санітарно-епідеміологічного нагляду організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області Логвінов А. Б.

З сучасними вимогами шодо лабораторних досліджень до відкриття та функціонування дитячих закладів ознайомила  Матюшина В.О. - завідувач відділенням організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Донецький обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров'я України».

Третій день розпочався зі скайп – конференції з  Кротовим І.С. - завідувачем відділом по інформаційному забезпеченню та гуманітарним питанням комітету Донецької обласної організації профспілки трудящих металургійної та горно видобувної промисловості України на тему «Юридична безграмотність? В чому безпека?», зміни до чинного законодавства в галузі оздоровлення та відпочинку дітей.

Проблемний практикум «Від проблем до рішень» проведено начальником відділу центру інформаційно – методичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей Донецької  області щодо впровадження часткового відшкодування вартості путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Презентацію  «Досвід успішного вирішення нагальних проблем» підготувала  начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Волноваської райдержадмініістрації  Сидоренко О.Л. Під час дискусії були наданні пропозиції щодо внесення змін до «Методики часткового відшкодування вартості путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку»

 

Членами Ради директорів Донецької області було проведено Блок – кластер за наступними питаннями: Впровадження Моделі національно – патріотичного виховання в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Психологічний супровід дітей в дитячому оздоровчому закладі, Здоров'явідновувальні та здоров'я зберігаючи технології; Методика впровадження інноваційних технологій; Практика організації проектної роботи. Інтерактивний практикум «Лікувальна педагогіка».

Донецьким обласним дитячо – молодіжним центром проведено заняття щодо  технології  табір в таборі «Медіа - кемп».

На заняттях з бухгалтерами – калькуляторами проведено Проблемний практикум «Виконання чинного законодавства щодо організації харчування диференційного за віком дитини»  Григор’євою С.В. (директором Мангушської  міжрайонної філії ДУ «Донецький  обласний лабораторний центр МОЗ України») та Апанасевич О.С. – бухгалтером – практиком в галузі дитячого оздоровлення та відпочинку.

Позитивний успіх на Форумі стала робота проектних та творчих майстерень дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

 

Підводячи підсумки оздоровчої кампанії в Донецькій області відбулось урочисте нагородження почесними грамотами Донецької обласної державної адміністрації, управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

По закінченню урочистої церемонії керівництво КП ОДМСОК «Перлина Донеччини» відзначило грамотами своїх соціальних партнерів та презентували свій сайт.

Підсумком кожного дня традиційно стало проведення свят:  Свято - зустріч «Життя - як літо, Літо - як життя», Свято - роздум «Українське альфреско». Урочиста церемонія підведення підсумків літнього оздоровлення області  (за участю педагогічного колективу  ДЗОВ «Юний моряк» ДП «Маріупольський морський торгівельний порт»)

 

Усі фото можна переглянути за посиланням

Відеоролики

https://www.youtube.com/watch?v=q39Cxt3dFDg

https://www.youtube.com/watch?v=VBLiiP1uROE