Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
На Донеччині з’явився центр соціально-психологічної допомоги для жінок, які постраждали від насильства

7 лютого у Слов‘янську відкрили притулок для жінок – центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від ґендерно-обумовленого насильства або жорстокого поводження.

Заклад стане безпечним місцем, де жінки, які зазнали домашнього, сексуального або ґендерно-обумовленого насильства, зможуть перебувати певний час та отримати необхідну психологічну, соціальну та правову підтримку для відновлення власних внутрішніх ресурсів та прийняття рішень щодо подальшого життя.

 

З нагоди відкриття центру відбулась прес-конференція, у якій взяли участь голова облдержадміністрації Павло Жебрівський, керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот, директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра,  представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Каспар Пік, а також заступник міського голови Слов’янської міської ради Віктор Воропаєв, директор Донецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Балаболка, виконавчий директор ГО «Ліга соціальних працівників» Марина Глущенко.

 

Звертаючись до присутніх голова Донецької ОДА Павло Жебрівський подякував міжнародним партнерам за постійну допомогу Донеччині, за ту роботу, яку вони проводять на Донеччині. Також наголосив на тому, що відкриття такого центру є знаковим для регіону.

 

«Ми чітко усвідомлюємо, що такі центри мають бути у кожному місті обласного підпорядкування. Тому що основний принцип на Донеччині сьогодні – не людина для держави, не людина для підприємства, а навпаки – все має обертатися навколо людини, її прав і потреб. Держава якраз і формується для того, щоб працювати на благо людини», – наголосив очільник області.

 

Беренд де Гроот та Янтомас Хімстра розповіли, що  відкриття такого центру розширяє можливості як для постраждалих від насильства, так і для органів та служб (соціальних, правоохоронних, правових), які мають реагувати на випадки насильства проти жінок. Відкриття такого центру у Донецькій області має важливе значення і може стати початком створення цілої мережі таких закладів.

 

За міжнародними стандартами, одне місце у притулку має припадати на 7 500 – 10 000 осіб населення. За статистикою, більше 20% осіб, які пережили насильство потребують тимчасового притулку та соціально-психологічної допомоги.

 

З метою створення центру було здійснено капітальний ремонт та обладнання приміщення площею 150 м2 за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН. Загальна вартість ремонтних робіт складає 1 105 624,00 тис. грн: 250 000, 00 грн – міський бюджет та 855 624,00 грн – фінансова підтримка ПРООН / ЄС.

 

Подальша робота центру упродовж року підтримуватиметься Фондом ООН у галузі народонаселення (ФН ООН) за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Загальна сума виділених коштів складає близько 1 550 080, 00 тис. грн. Робота здійснюватиметься у тісній співпраці з міською та обласною владою, Донецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також неурядовими партнерами, зокрема ГО «Ліга соціальних працівників».

 

За матеріалами: dn.gov.ua