«Голодомор» означає масове вбивство голодом, від якого не було порятунку.
Четверта субота листопада – день, коли у домах запалюються свічки, вшановуючи пам’ять заморених голодом людей.
22 листопада у соцгуртожитку проведено інформаційно-пізнавальний захід для дітей-сиріт, присвячений 85-й річниці Голодомору.
Звертаючись до уроків минулого, щоб побачити симптоми зла в майбутньому, під час заходу згадали не лише про Голодомор 1932—1933 років, а також і про масові штучні голоди 1921—1922 років та 1946—1947 років в Україні. Згадали про «Закон про п’ять колосків», про опір селян колективізації, про похованих не на цвинтарі, а на власних подвір’ях дітях…
Геноцид може мати різні прояви, але його природа завжди одна: розкол суспільства, сіяння ворожнечі засобами пропаганди, звуження чи повне відібрання прав, масові страти. Найстрашніше, коли вдають, що нічого страшного не відбувалось. Сьогодні слід засвоїти уроки, що вже стали історією і зробити все, щоби пам’ять не згасла про жертву, на яку штовхнули наш народ.
Свічка пам'яті за жертвами Голодомору запалюється в означений час й супроводжується хвилиною мовчання. Всесвітня акція «Запали свічку пам'яті» єднає всіх людей світу в пам'ять про жертв Голодомору 1932-33 років – ґеноциду українського народу.
|