В Україні з 2008 року проводиться Всеукраїнський тиждень права (в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини). Тому, у соцгуртожитку для дітей-сиріт, клієнти якого є однією з найуразливіших категорій громадян, вирішено долучитись до запланованих заходів.
З 10.12.2018 до 14.12.2018 року в закладі проводились заходи в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, який був присвячений правам людини.
Протягом тижня всім клієнтам і працівникам доводили інформацію про права людини, як протидіяти домашньому насильству, про виконання рішення суду, надавались роз’яснення, підвищувалась загальна юридична грамотність тощо. Діти-сироти брали участь у спільних просвітницьких заходах, у тому числі відвідали бібліотеку імені Лесі Українки та міський суд. Розроблені інформаційні буклети з правової тематики та пам’ятки розповсюджувались серед клієнтів та знаходились на інформаційних стендах протягом тижня.
13 грудня у бібліотеці імені Лесі Українки відбувся спільний захід до Всеукраїнського тижня права, в якому взяли участь юристи, представники різних установ, які розповіли присутнім про свою діяльність та питання, які вони вирішують у професійній сфері: питання сімейного права, реєстрації шлюбу та його розірвання, реєстрації народження та смерті, надання первинної та вторинної юридичної допомоги малозахищеним верствам населення з різноманітних питань тощо. Під час заходу були розповсюджені буклети Міністерства юстиції України «Я маю право!» різної тематики.
З метою підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти, набуття необхідного рівня правових знань, формування поваги до права, а також побудови правового діалогу між судовою владою та суспільством задля покращенння доступу до правосуддя 14 грудня було організовано відвідування отримувачами послуг соцгуртожитку Дружківського міського суду, де взято участь у одному відкритому судовому засіданні.
Проведення таких заходів позитивно впливає на формування правової свідомості, сприяє більшій обізнаності у своїх правах, створює взаємодію між органами державної влади і людиною.
|