Міністерство молоді та спорту у партнерстві з ЮНІСЕФ в Україні та експертною компанією Pro.mova продовжує роботу щодо розроблення Стратегії розвитку молодіжної політики 2030.
Цей документ орієнтований на пошук і впровадження більш ефективних механізмів по роботі з молоддю, для молоді та спільно з молоддю.
Щоб сформувати пропозиції до Стратегії ініційовано проведення серії дискусій, в ході яких учасники зможуть вплинути на формування пріоритетних напрямів молодіжної політики України до 2030 року.
20 травня 2019 у місті Слов’янску (Коворкинг TOP PLACE) відбувся черговий етап обговорення пропозицій до Стратегії державної молодіжної політики України на 2021-2030 рр.
Модератором обговорення виступив експерт з довготермінових стратегій Євген Глібов́ицький.
Під час обговорення були присутні заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації Лілія Золкіна, а також представники органів виконавчої влади, що працюють з молоддю, обласного та місцевого рівнів, установ та інститутів громадянського суспільства, зокрема молодіжних центрів, консультативно-дорадчих органів та активна молодь Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Харківської областей.
Під час заходу було розглянуто низку питань, які передбачають посилення міжгалузевого співробітництва на всіх рівнях прийняття рішень, та синергію і взаємодоповнюваність між молодими людьми, органами місцевого самоврядування, органами виконавчої та державної влади.
Серед пунктів програми розвитку були розглянуті наступні:
1. участь молоді у процесі прийняття рішень;
2. залучення молоді до політичного процесу;
3. безпека та екологія;
4. формальна та неформальна освіта;
5. інклюзія та права людини;
6. здоров’я молоді;
7. економічна інтеграція молоді: підприємництво і працевлаштування;
8. доступ до інформації;
9. підвищення мобільності молоді;
10. молодіжна робота і волонтерство;
11. молодіжне житло та інфраструктура;
12. культурна дипломатія;
13. молодіжна політика в умовах децентралізації;
14. культурний розвиток;
15. моніторінг та оцінка молодіжної політики;
16. булінг та насильство серед молоді;
17. молодь та сім’я;
18. соціальне лідерство.
Стратегія формує основні принципи та пріоритети для співпраці в рамках молодіжної політики всіх зацікавлених сторін та діє можливість зробити свій внесок у розбудову держави в майбутньому.
|