Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Інвалідність – не вирок, а особливість. Соцгуртожиток (Дружківка) взяв участь у заході в рамках проекту «Оцінка фізичної доступності у Дружківці»

Слово «інвалід» (означає «непридатний») у наш час замінюють на словосполучення «людина з обмеженими можливостями». Все частіше у суспільстві використовують коректну термінологію: «людина із затримкою в розвитку», «використовує інвалідний візок», «має ДЦП», «зі слабким слухом» тощо. Ці терміни сприяють запобіганню поділу на «здорових» і «хворих» та не викликають жалості, запобігають дискримінації.

 

У соцгуртожитку є особи з обмеженими можливостями, тобто особи з інвалідністю, тому долучення до проекту «Оцінка фізичної доступності у Дружківці» стало логічним кроком на шляху  зробити місто більш зручним для містян такої категорії. Хоча чи не є обмеженими можливості у матерів з дитячими колясками, у людей похилого віку та тимчасово непрацездатних у зв’язку з травмами?

30 червня у приміщенні «Халва хаб – платформа ініціатив» відбулась зустріч з телеведучою, лідеркою Групи Активної Реабілітації Уляною Пчолкіною. Під час заходу громадська діячка розповіла про власний досвід роботи з людьми з інвалідністю та про проекти громадської організації «Група активної реабілітації», які направленні на включення людей після травми хребта в усі аспекти життя громади.  Крім того розповіла присутнім про проблеми, з  якими зіштовхуються люди, що переміщуються на візках, та як долати ці перепони, як співпрацювати з владою та робити своє місто більш комфортним для людей з інвалідністю.

Захід відбувся в рамках проекту «Оцінка фізичної доступності у Дружківці», який крім зустрічей з обміну досвідом передбачає проведення навчань для активістів, державних службовців та працівників місцевих органів влади щодо питання фізичної доступності міста. Наприкінці серпня планується запуск інтерактивної навігаційної системи для людей з інвалідністю.

Присутніх запросили долучитись 7 липня поточного року до проведення фокус-групи. Фокус-група проводиться для визначення переліку найактуальніших інфраструктурних об’єктів Дружківки для подальшого проведення аналізу фізичної доступності для людей, що стикаються з фізичними бар’єрами у повсякденному житті.