Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Представники Міністерства соціальної політики України відвідали Донецьку область

З 27 по 29 серпня 2019 року, з метою надання методичної допомоги, у Донецьку область завітала Валентина Осадча - начальник управління протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству Міністерства соціальної політики України та Ольга Павлюк - консультант UNFPA з питань розвитку соціальних  послуг.

 

 

В рамках робочої програми 27 серпня у м. Маріуполь відбулась зустріч із заступницею міського голови Ксенією Суховою, працівниками мобільної бригади соціально-психологічної допомоги та притулку для осіб, постраждалих від ґендерно-зумовленого й домашнього насильства щодо фінансового механізму передачі притулку і бригади на місцеве фінансування.

 

Нещодавно представниками Міністерства був розроблений пакет фінансової документації щодо діяльності мобільної бригади, в процесі – розробка пакету документації щодо діяльності притулку.

 

Ксенія Сухова зазначила, що проблема гендерного насильства, в тому числі домашнього, досить актуальна. На сьогоднішній день Маріуполь на крок попереду багатьох інших міст Донецької області: «Дуже важлива довіра до соціальних працівників та поліції. Звертаючись за допомогою, жінки бачать та відчувають реальну допомогу – це головне».

 

На даний момент у Маріуполі, за підтримки UNFPA та Посольства Великої Британії, створена комплексна система надання послуг та необхідної допомоги жінкам та дівчатам, що постраждали від домашнього та ґендерно-зумовленого насильства, до якої входять нові сучасні інструменти для надання спеціалізованої допомоги мешканцям міста, такі як:

 

- спеціалізований безпечний притулок для жінок, що постраждали від насильства;

 

- мобільна бригади соціально психологічної допомоги;

 

- два кабінети медико-психологічної допомоги на базі лікувальних закладів міста.

 

28 серпня представники Міністерства завітали до м. Дружківка, де у триповерховій будівлі знаходяться такі соціально значимі для області заклади як: комунальний заклад "Донецький обласний соціальний центр матері та дитини", комунальна установа "Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги", комунальний заклад "Донецький обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування". Вони мали змогу поспілкуватись із працівниками та побачити, в яких умовах перебувають клієнти цих закладів.

У м. Святогірськ гості Донеччини прийняли участь у робочій нараді та семінарі для директорів та спеціалістів міськрайцентрів СССДМ та фахівців ОТГ за темою: «Реалізація основних положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Актуальні питання щодо створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги». Пані Валентина та пані Ольга виступили із презентацією на тему: «Інституалізація послуги «Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги», розглянули питання фінансування послуги «Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги» з різних видів бюджету.

Під час проведення заходу через SKYPE-зв’язок до обговорення  важливих питань, які стосуються створення та функціонування мобільних бригад у Донецькій області, долучилась заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

 

Також були розглянуті наступні питання:

 

- Реалізація основних положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та інших законодавчих актів;

 

- Огляд змін та повноважень суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі згідно постанов КМУ, наказів Міністерств (МОЗ, МОН, МВС, Мінсоцполітики);

 

- Презентація діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги в Донецькій області в рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблем ґендерно-зумовленого, у т. ч. домашнього, насильства, та насильства по відношенню до хлопчиків, дівчат, жінок, чоловіків в східних регіонах України», який реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за фінансової підтримки ЮНІСЕФ;

 

- Соціально-психологічні особливості постраждалих від насильства та осіб, які скоюють насильство.

 

29 серпня  Краматорську під час робочої зустрічі Валентини Осадчої та Ольги Павлюк із заступниками директора департаменту фінансів Донецької обласної державної адміністрації  Іриною Конаковою та Галиною Климовою, начальником управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілією Золкіною та директором Донецького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Юрієм Балаболкою були обговорені питання щодо інституалізації послуги «мобільна бригада соціально-психологічної допомоги» з різних рівнів бюджету.

 

У м. Слов’янськ відвідали центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження. Із метою створення центру було проведено капітальний ремонт та обладнано приміщення площею 150 м2 (сім кімнат). У Центрі одночасно можуть перебувати шість дорослих клієнток і двоє дітей, які можуть перебувати до одного місяця або довше, залежно від особистих обставин. Центр було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН та ООН-Жінки, що реалізується у східній Україні. Робота центру підтримується Фондом ООН у галузі народонаселення  за фінансової підтримки Уряду Великої Британії у тісній співпраці з міською та обласною владою, Донецьким обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також неурядовими партнерами, зокрема ДОГО «Ліга соціальних працівників».