Одна з головних місій Фельдман Екопарк - виховання морально і фізично здорового покоління. Регіональний ландшафтний парк - безбар'єрна майданчик для роботи соціальних проектів, спрямованих на допомогу дітям з особливими потребами, молоді з девіантною поведінкою, людям, постраждалим в результаті конфлікту на сході України, популяризацію здорового способу життя в цілому.
Перлиною екопарка став зоопарк з величезною кількістю тварин. Тигри, леви, вовки, мавпи павичі, олені, верблюди - тут знайшли свій притулок понад 2 тисячі мешканців! У парку живуть 200 мавпочок. Але саме захоплююче пригода для клієнтів Центру - спілкування з мешканцями контактного зоопарку. Наприклад, сумарних поні, кучерявих овечок, зворушливих кроликів, кумедних гусей можна було погладити і погодувати. Хлопці отримали масу позітівнх емоцій, змогли побачити різних тварин. Багато з клієнтів зізналися, що не були ніколи в зоопарку і що після таких екскурсій розуміють що можна отримувати позитивні емоції без наркотиків або інших допінгів. Пет-терапія, зоотерапія, анімалотерапія - різні назви методу, сенс якого полягає в терапевтичному впливі на людину за допомогою тварин. З кожним роком він стає все популярнішим. Тварини «вчать» спілкуватися, дають підтримку і допомагають дорослим розібратися в собі.
Вчені поки з'ясовують, як саме працює анімотерапія і до якої міри вона ефективна. За даними деяких досліджень, при спостереженні за тваринами посилюється активність префронтальної кори великих півкуль головного мозку - ця область бере участь в прийнятті рішень і відповідає за соціальну взаємодію. Від контакту з тваринами в нашому організмі виділяються ендорфіни - як при заняттях спортом, поцілунках або приємних спогадах. Ці ж речовини знижують рівень стресу і тривоги, заспокоюють і піднімають настрій. Це більш загальна робота з тваринами, спрямована на те, щоб викликати у пацієнтів позитивні емоції. І звичайно, тварин використовують для терапії психічних розладів, від депресії до посттравматичного стресового розладу. |