Управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації на виконання Регіональної комплексної соціальної програми «Молодь і сім’я Донеччини 2016-2020 роки» 24 – 25 жовтня 2019 року у м. Святогірськ на базі відпочинку «Зелений гай» було проведено навчання для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців з питань реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325, зокрема щодо запобігання та врегулювання конфліктів, порядку взаємодії з надання допомоги постраждалим. Участь у навчанні прийняли 30 осіб з числа працівників структурних підрозділів у справах сім’ї та молоді та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчих органів міських рад, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, рад об’єднаних територіальних громад області.
Під час проведення навчання було розглянуто наступні теми:
Нормативно-правова база з реалізації резолюції Рада Безпеки ООН 1325 в України. Регіональний аспект. Основні положення Резолюції 1325.
Реалізація ключових зобов’язань у Резолюції 1325. Основи Резолюції РБ ООН 1325.
Визначення Національного механізму взаємодії суб’єктів, процедура встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Основні завдання Національного плану дій 1325 до 2020 року. Місцеві стратегії.
Впровадження Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» через Національний та регіональний план дій.
Удосконалення процесу впровадження Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на регіональному рівні. Поширення кращих практик. Попередження насильства: Допомога потерпілим від насильства.
Протидія сексуальному і гендерному насильству. Подолання стереотипів та формування правил безпечної поведінки Погляд та практика міжнародних експертів Фонду народонаселення в галузі народонаселення ООН.
Мета навчання: відпрацювання шляхів і механізмів спільної участі у реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН №1325 на місцевому рівні.
Підвищення відповідальності місцевої влади за реалізацію Національного плану дій, зокрема щодо врахування потреб жінок, представників ВПО та залучення їх до процесів миробудування і прийняття рішень – через розробку і прийняття місцевих планів дій та створення міжвідомчих робочих груп із залученням жінок для їх виконання.
|