16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства – кампанія, яка проводиться щороку. Вона починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини. Щоб посилити свій вплив, 16 днів активізму проводяться в рамках загальної кампанії ООН щодо рівності поколінь.
Міжвідомча взаємодія є найбільш ефективним способом запобігання та відповіді на ґендерно зумовлене насильство. Міцна партнерська співпраця та спільні інтервенції силами державних структур, міжнародних організацій та громадянського суспільства є виключно важливими для надання необхідної підтримки жінкам та дівчатам, що вразливі до насильства або зазнали його.
До Національного плану дій у якому суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству включені навчальні та тренінгові програми для сектору безпеки щодо питань запобігання, захисту та реагування, а також психологічну допомогу та програму реабілітації осіб, що пережили досвід сексуального насильства в умовах конфлікту. Протягом періоду з 25 листопада до 10 грудня для підвищення обізнаності та активізації дій, спрямованих на ліквідацію ґендерно зумовленого насильства. У 2019 році в Україні є «#ДійзаЗгоди: Покоління рівності проти зґвалтувань!», що закріплює прагнення звільнити світ від насильства, особливо сексуального насильства, як його складової, проти жінок та дівчат, досягнувши найбільш незабезпечених та маргіналізованих груп населення, зокрема, серед біженців, мігрантів, меншин, корінних народів та населення, що постраждало від конфліктів та стихійних лих. |