На Донеччині відбулась відео нарада робочої групи з протидії домашнього насильства. В нараді взяли участь працівники поліції, представники служби у справах дітей, управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, Донецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівники безоплатної правової допомоги та філії Державної установи «Центр пробації в Донецькій області», Фонду ООН в галузі народонаселення та громадські організації.
Поліцейські спільно зі всіма присутніми службами обговорили пропозиції до плану спільних заходів з протидії домашнього насильства на період карантину. Зокрема розглянули питання налагодження функціонування роботи «гарячих ліній» надання допомоги з юридичних та соціальних питань, психологічної підтримки жертвам домашнього насильства. Було наголошено на терміновому обміну інформацією між службами в разі виявлення вказаних фактів. Окрім поліцейських, допомогу жертвам домашнього насильства у цілодобовому режимі надаватимуть мобільні бригади психологічної допомоги. Також поліцейські посилять превентивну роботу з особами, які знаходяться на обліку, аби попередити рецидив.
Управління сім’ї, молоді та масових заході національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації разом з фондом ООН у галузі народонаселення, Мирноградською, Покровською та Краматорською міськими радами проводять організаційну роботу, щодо створення притулків та денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статті.
У 2020 році поліцейські Донеччини відкрили 135 кримінальних проваджень за фактом домашнього насильства, 112 з них вже направлено до суду. За час карантину до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 55 таких фактів, що не перевищують середньомісячний показник у порівнянні з минулими періодами. З початку року поліцейські застосували до кривдників 399 термінових заборонних приписів та склали більше 2,5 тисячі протоколів. Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації повідомляє, що протягом трьох місяців 2020 року до суб`єктів, які здійснюють заходи з запобігання домашньому насильству, звернулось 1970 осіб. Що на 64 % більше I кварталу 2019 року. Більшість звернень надійшло від жінок – 1758, 204 - від чоловіків, від дітей – 8. Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства - не замовчуйте це! Звертайтеся по допомогу до поліції за номером «102». Також Ви можете анонімно та цілодобово звернутися на «гарячі лінії» допомоги.
Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (Ла Страда): 116 123 / 0 800 500 335
Урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства: 1547
Дитяча гаряча лінія: 116 111
|