Сьогодні в Донецькій області починає розвиватися тема соціально-відповідального бізнесу. Проте це лише початкові кроки і ця складова бізнесу з роками лише набиратиме обертів. Мало хто замислюється на тим, що у бізнесі також діє закон збереження – віддаючи, тобі повертається більше. Коли ти вкладаєш кошти у благодійність, вони повертаються тобі сторицею. І чим більше вкладати, тим більше тобі буде повертатися. З часом ти розумієш, що маючи бізнес дуже легко відмовитись від чогось і дати для чогось чи когось хто цього потребує. Потрібно також пам’ятати, що соціальна складова захована і у самому бізнесі, який тобі приносить прибуток.
Багато компаній намагаються використовувати стратегію соціально-відповідального бізнесу, про що свідчать результати опитування: 83% бізнес-структур зі 100% задекларували себе як соціально-відповідальні. Проте 43% мають проєкти, але не мають на них коштів і лише 20% мають кошти і дійсно реалізовують різні соціальні проекти. На жаль, це факт.
Сьогодні у нашій державі бізнес не готовий брати на себе відповідальність за соціально важливі проєкти. Проте, в основі промислової української компанії ДТЕК, яка розташована у тому числі в Донецькій області, покладено системний підхід до соціальних інвестицій. Позиція і реальна діяльність ДТЕК у сфері КСВ пов’язана з особливою роллю вугільної галузі й енергетики в соціально-економічному розвитку країни та характером діяльності Компанії. Продукція компанії винятково важлива для ключових сфер економіки України. Світло й тепло, вироблені підприємством ДТЕК, є основою життєдіяльності мільйонів людей.
Вони виділяють три основні області своєї соціальної відповідальності: відповідальність перед мешканцями регіонів, у яких працюють, відповідальність перед співробітниками – за те, щоб створювати оптимальні умови, відповідальність перед усім суспільством, нинішнім і майбутніми поколіннями – навантаження, яке спричиняють виробництва на навколишнє середовище. Нам треба піднімати український бізнес. Давайте подумаємо, що кожен з нас може зробити для цього. Що може зробити для того, щоб дійсно працювати над розвитком соціального бізнесу на Донеччині. І все це можна робити в синергії, завдяки спільним проектам та зусиллям. |