Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Проведено ряд бесід у загальноосвітніх закладах Авдіївки у рамках місячника профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ)

24 вересня відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, у рамках місячника профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), були розповсюджені інформаційні матеріали та проведено ряд бесід у загальноосвітніх закладах міста Авдіївки.

 

Профілактикою від ЗПСШ служить безпечна поведінка при сексуальному контакті. Зокрема, це використання презерватива, латексної серветки. Багато хто вважає, що заразитися від людини, у якого немає явних ознак запалення в області статевих органів, неможливо. Проте дуже багато інфекцій протікають взагалі без симптомів, тому відсутність симптомів - ще не привід довіряти людині своє здоров'я. Крім того, статеві інфекції передаються далеко не тільки статевим шляхом, але і через кров (СНІД, сифіліс, гепатит В - при переливанні, при користуванні спільними нестерильними голками). Основним фактом, який навіть скептиків повинен переконати, що ризик зараження вельми вірогідний, якщо не дотримуватися заходів профілактики, є той факт, що, на превеликий жаль, кількість хворих венеричними хворобами прогресивно росте скрізь.

 

Громадянам міста нагадали про міри запобігання розповсюдженню ЗПСШ, а саме:

  • Утриматися від «випадкових» зв'язків. Ніхто не дасть гарантії, що навіть самі «пристойні» чоловіки і жінки - здорові. Ані зовнішній вигляд людини, ні рівень його освіти, ні соціальний статус та сімейний стан - НІЩО не може говорити про наявність або відсутність у нього венеричних захворювань;
  • Правильне застосування місцевих бактерицидних засобів, антисептиків, які значно знижують, але повністю не усувають ризик зараження;
  • Правильне і систематичне використання чоловічих і жіночих презервативів;
  • Періодичне обстеження за допомогою клінічної та лабораторної діагностики;
  • У разі діагностування інфекції (або підозри на її наявність) спеціалізоване лікування;
  • Обов'язкове повідомлення статевих партнерів;
  • Вакцинація проти онкогенних вірусів гепатиту B і папіломавірусів людини.

 

Потрібно знати, що поведінка людей, які знають про своє захворювання, але приховують його і заражають інших людей, розцінюється як суспільно небезпечна. Статті Кримінального Кодексу України передбачають кримінальну відповідальність за таку поведінку.