«16 днів проти насильства» - Міжнародна акція, що наразі триває у Донецькій області. Вона спрямована на привернення уваги суспільства до актуальних проблем: запобігання та протидія домашньому насильству, захист прав жінок, торгівля людьми.
Основні завдання акції «16 днів проти насильства»:
- привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;
- активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;
- сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.
У Костянтинівській міській громаді були розповсюджені та видані тематичні еко-сумки та інформаційні листівки щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
На базі консультативного пункту «Центр пробації» та Комунального підприємства Міський центр зайнятості Новогродівської міської громади серед осіб, які засуджені до покарань без позбавлення волі, було проведено серію онлайн тренінгів «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому», проведено вебінар для фахівців психологічної служби «Попередження насильства – алгоритм для фахівців психологічної служби» та безкоштовну юридичну онлайн консультацію адвоката та партнера компанії «Legal Partner» на базі бібліотеки для дорослих.
Покровською міською громадою було проведено лекцію з елементами бесіди «Батьки та діти: профілактика конфліктів», «Булінг у шкільному колективі: як не стати жертвою насильства» для надання інформації дітям та підліткам про важливість вирішення конфліктних ситуацій у шкільному колективі та сімейному колі шляхом компромісу, попередженню ситуацій, які можуть привести до випадків насильства.
Криворізькою територіальною громадою було проведено майстер-класи з виготовлення стрічки проти насильства у сільському будинку культури.
Зазначені заходи спрямовані на підвищення правової обізнаності населення з проблемою насильства, зокрема, домашнього насильства, та виконують не лише правопросвітницьку, а й превентивну (профілактичну) функцію. Адже знання про правові основи запобігання насильству та заходи, спрямовані на протидію йому, врешті-решт призведуть до подолання цієї проблеми.
Активність долучення до акції свідчить про актуальність проблеми подолання насильства у нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.
|