Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Відбулася прес-конференція Коаліції 1325 Донеччина

14 травня відбулася прес-конференція Коаліції 1325 Донеччина. Участь у заході взяли: Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко, заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна, координаторка Коаліції 1325 Донеччина Лілія Кісліцина, фахівчиня з гендерних питань Ірина Павлик, представники громадського сектору.

 

28 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив другий Національний план дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» до 2025 року (далі – Національний план), підтвердивши наявність послідовної політичної волі на визнання й дотримання прав людини та ґендерної рівності, а також виконання державою міжнародних та національних зобов’язань із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

 

Як зазначила Катерина Левченко, порядок денний «Жінки, мир безпека» - це важливий напрям формування та впровадження державної ґендерної політики, а Національний план є важливим програмним документом, який формує державну ґендерну політику всіх секторах та сферах управління. Національний план, підготовлений у співпраці держави із експертною спільнотою, громадськими жіночими та феміністичними організаціями з урахуванням результатів консультацій, є важливим інструментом просування принципів ґендерної рівності в усіх секторах та сферах управління».

 

Юлія Костюніна у своєму виступі подякувала учасникам за активну позицію щодо імплементації порядку денного резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та підкреслила її актуальність в умовах безпекових викликів, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення.

 

«План дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Донецькій області» затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 31.03.2021 № 260/5-21.

 

Під час формування Плану за ініціативою стратегічного партнера адміністрації – структури ООН Жінки було створено Коаліцію громадських організацій Донецькій області 1325, до якої увійшло 38 громадських організацій. Це підтверджує об’єднані зусилля та створює платформу державного та громадського сектору для реалізації порядку денного 1325 на регіональному рівні.

 

Метою регіонального Плану є забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом.

 

План включає в себе 5 стратегічних цілей, 12 оперативних цілей, 22 завдання та 72 заходи. Документ є багатостороннім та включає заходи, у сфері безпеки і оборони, охорони здоров’я, соціальної підтримки, громадського правопорядку.