Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Соцгуртожиток (м. Дружківка) долучився до відзначення Всесвітнього дня без тютюну

Всесвітньою організацією охорони здоров’я 31 травня 1998 року було оголошено Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Цьогоріч темою цього дня є «Пора відмовитися від тютюну». За підрахунками ВООЗ в Україні 15,5 мільйонів курців. Особливо гостро проблема стоїть серед підлітків.

 

Напередодні цієї дати 30 травня Церква Адвентистів сьомого дня у Дружківці провели масштабну акцію «Обмінюю цигарки на цукерки», до якої долучилися запрошені отримувачі послуг Соцгуртожитку. Акція була спрямована на поширення знання про шкідливість куріння та позбавлення цієї шкідливої звички. Були застосовані яскраві візуальні ефекти: механічний пристрій з паління тютюну для спостереження за його впливом на людські легені, надувна цигарка, труна, де «ховали» цигарки.

 

Символічно, що отримувачі послуг Соцгуртожитку взяли участь у цьому знаковому та важливому заході, де вони стали не тільки волонтерами, а й тими, на кого розрахована ця акція. Сироти завзято обмінювали цигарки на цукерки у зацікавлених мешканців міста, а потім складали у труну, в якій було назбирано протягом акції чимало «тихих вбивць». Найбільше вразило учасників акції та соцгуртожитовців, а також впливало на їх відмову хоча би від однієї цигарки - імітація куріння, коли наглядно можна було побачити та навіть помацати ті смоли, які за один раз потрапляють у легені.

 

Соцгуртожитовці разом з представниками церкви демонстрували надувну цигарку, яка наочно показувала кількість цигарок, які курець палить протягом року, та кількість отрути у них. Під час акції всім охочим пропонували літературу з методикою позбавлення цієї шкідливої звички. Залучення сиріт до таких акцій сприятиме їх соціалізації та свідомому ставленню до свого здоров’я та життя.