Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
ПУБЛІЧНІ ДЕБАТИ «ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ЗІ СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО ПРОСТОРУ В УКРАЇНІ»

14 липня в м. Святогірськ відбулась фінальна гра міжрегіональних дебатів «Популяризація національної стратегії зі створення безрар’єрного простору в Україні». У фіналі взяли участь команди, переможці локальних дебатів, що відбулись 13 липня в м. Слов’янськ, Костянтинівка та Сєвєродонецьк, а саме команди зі: Східноукраїнського університету ім. Володимира Даля, Костянтинівської ЗСЗО № 1, збірна з Добропільського НВК та Білозірської ЗОШ та Маріупольського державного університету.

 

Команди супроводжували керівниці, що є членкинями Мережі Амбасадори Миру UN RPP, Ксенія Дружина, Станіслава Стасенко; керівницями дебатного клубу Східноукраїнського університету ім. Володимира Даля, Карина Старобубцева, Тетяна Гречишкіна та Олександра Ганускова; а також керівник дебатного клубу Маріупольського державного університету Максим Стьопін.

 

Дебатери та дебатерки обговорювали тему «Цей уряд забезпечить імплементацію Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні».

 

Молоді люди продемонстрували ораторське мистецтво та знання по темі нещодавно затвердженої «Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року». Серед цікавих висловлювань пролунало, що «Стратегія потрібна не тільки людям з інвалідністю, а кожному та кожній з нас!». Молодь переконана, що тільки створення безперешкодного середовища для усіх без виключення груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими буде сприяти соціальній єдності та покращенню рівня життя у громадах. Кожна з команд пропонувала свої плани дій, які необхідно втілити для імплементації Стратегії.

 

На фінал завітали експертки зі структурних підрозділів Донецької та Луганської облдержадміністрацій, зокрема і Лілія Золкіна, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та Телеус Софія Володимирівна, головний спеціаліст відділу національного виховання та європейської інтеграції.

 

Експерти та експертки висловили задоволення від участі в заході та слухання якісних дебатів, ораторської майстерністі молодих людей.

 

Були відзначені кращі спікери:

- Микита Шаповалов зі Костянтинівської ЗСЗО № 1;

- Андрій Захарченко зі Східноукраїнського університету ім. Володимира Даля;

 

Перемогу отримала збірна команда з Добропільського НВК та Білозірської ЗОШ у складі Дмитра Попова та Олександри Лешковець.

 

Усі учасники та учасниці дебатів отримали приємні подарунки від Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

 

Захід проводиться у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.