Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
У м. Київ пройшов дводенний форум: «Превенція та протидія домашньому насильству. Координація спільних зусиль із протидії домашньому насильству»

З привітальною промовою виступили керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтян, заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексій Бонюк, національний експерт, тренер із запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, керівник правозахисної громадської організації «Велес+» Віктор Вальчук.

 

 

Під час роботи форуму розглядалися питання взаємодії поліції з організаціями громадянського суспільства та міжнародними партнерами щодо втілення проєктів за темою протидії домашньому насильству, використання зелених кімнат, права людей із вадами слуху та їх реалізація за допомогою жестової мови. Дієві моделі захисту від Українського товариства глухих для осіб із порушеннями слуху в Україні, доведення наявності ризиків при застосуванні обмежувальних приписів, дієвості та ефективності застосування термінових заборонних приписів, забезпечення захисту прав та інтересів потерпілих та кривдників у справах щодо домашнього насильства, координації взаємодії суб’єктів на регіональному рівні, міжвідомчої взаємодії та імплементації алгоритму дій, проблемні питання та історії успіху зі сторони прокуратури.

 

Участь у форумі взяли начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України, старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Ольга Вольвач, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, спеціалістка з оцінки, AGORA Анна Остроух, спеціалістка з прав людини та гендерних питань, КМЄС Олександра Зуб, начальниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Вікторія Брова, начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна, секретарка Маріупольської міської ради Ксенія Сухова, суддя-спікер Краматорського міського суду Донецької області Анастасія Михальченко, фахівчиня з інтеграції гендерних підходів, ООН Жінки Ірина Павлик, представники Луганської та Харківської облдержадміністрацій.


Форум відбувся у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії, Швеції, Королівства Нідерландів та Європейського Союзу.

 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

 

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.