26.10.2021 відбувся онлайн-семінар для громад Краматорського та Бахмутського районів: «Впровадження механізму закупівлі послуг притулку для осіб, постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства».
Захід відкрила Юлія Костюніна, заступник голови Донецької облдержадміністрації, яка розповіла про створену службу, зауваживши: «Вже зараз створена мережа включає 5 денних центрів, 3 притулки та 13 мобільних бригад. А до кінця року спільно з нашими міжнародними партнерами та користуючись коштами субвенції з державного бюджету буде створено ще 2 денні центри з кризовими кімнатами, 3 притулки, 3 спеціалізовані служби первинного консультування та закуплено 4 автомобілі для 4 мобільних бригад при притулках».
Також, пані Юлія звернула увагу, що для громад Бахмутського та Краматорського районів, які не мають власних спеціалізованих служб це дуже гарний інструмент, адже питання запобігання та протидії домашньому насильству в громаді – це персональна відповідальність голови громади та профільного заступника. Дуже важливо, щоб вже зараз між громадами, які мають спеціалізовані служби або де вони створюються та громадами, які поки що їх не мають, але потребують відповідних послуг, відбулось налагодження взаємодії та досягались домовленості щодо міжмуніципального співробітництва.
Інеса Мельник, заступник Бахмутського міського голови привітала всіх учасників семінару та зауважила на важливості співпраці та консолідації зусиль для протидії домашньому насильству.
На заході також були присутні Тамара Лук’янчук, радник патронатної служби голови Донецької облдержадміністрації та заступники Бахмутського міського голови.
Лілія Золкіна, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації звернула увагу учасників на необхідність планувати створення спеціалізованих служб за кошти субвенції, що вже зараз, попередньо, збираються пропозиції щодо виділення коштів у 2022 році.
Спікерами під час семінару виступили Вікторія Яловська, експерт Фонду ООН у галузі народонаселення щодо спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства; Віра Решевська, директор Центру соціальних служб Бахмутської громади; Ольга Павлюк, експерт Фонду ООН у галузі народонаселення щодо фінансового виміру спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства
Завданнями семінару було:
1) Надати інформацію щодо особливостей впровадження механізму закупівлі послуг притулку на прикладі м. Бахмут, в т. ч. щодо фінансових розрахунків між громадами за послуги притулку;
2) Ознайомити учасників з умовами та комплексом послуг, які надаватимуть у притулку для постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства у м. Бахмут.
У ході семінару було розглянуто питання забезпечення доступу осіб, постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства, у громадах до спеціалізованих служб підтримки та особливості фінансових розрахунків між громадами за послуги притулку для осіб, постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства.
|