Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Проведено семінар “Протидія домашньому насильству.  Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Впровадження програм для кривдників”

На виконання чинного законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі  управління  сім’ї, молоді та масових заходів національного-патріотичного виховання облдержадміністрації, як координатор, спільно з благодійним фондом  "Посмішка дитини» за підтримкою Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) провело навчальний семінар за темою “Протидія домашньому насильству.  Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Впровадження програм для кривдників”.

 

 

Навчання у сфері запобігання насильству в  саме  для керівників сільських та селищних рад найбільш актуально тому як інтереси всіх жителів сіл і селищ у територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні та інші потреби мешканців села були задоволені. А проблеми місцевого значення  в тому числі протидія домашньому насильству, розвитку послуг для населення, надання допомоги постраждалим  вирішувалися швидко та якісно.

 

За останній час проведено чимало навчальних семінарів для заступників голів, координаторів та уповноважених осіб виконавчих органів міських, сільських та селищних рад. В межах навчань для старост ми бачимо головну мету - це рано виявлення та переправлення постраждалих від домашнього насильства. Набуття навичок щодо використання алгоритму виявлення та перенаправлення. І, що в цієї частині важливо створювати у селах служби первинного консультування  для постраждалих, а саме, це спеціалізована служба, яка консультує осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Ця Служба надає разові або періодичні консультації постраждалим особам щодо заходів реагування на випадки домашнього насильства або насильства за ознакою статі. У разі потреби, відправляє постраждалу особу до відповідних служб, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству для отримання первинної психологічної підтримки.

 

Окремо,  звертаємо увагу на  важливу роль поінформування населення  що домашнє насильство неприпустимо. Що кривдник має бути покараним, а особи,  які зазнають насильство мають знати куди звертатися за допомогою.

 

Представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації зустрілися із представниками молодіжних центрів Литви, що завітали на Донеччину у межах Програми міжнародної співпраці молодіжних працівників Донецької області та Литви  #GO-VOLUNTEER.

 

У 2021 Міністерство молоді та спорту України оголосило конкурс проєктів у межах здійснення обмінів між молоддю України та Литви. Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром було подано заявку на реалізацію проєкту «Програма міжнародної співпраці молодіжних працівників Донецької області та Литви  #GO-VOLUNTEER».

 

За результатами конкурсу Міністерство молоді та спорту України  затвердило підтримку проєкту «#GO-VOLUNTEER» та надало фінансування. Організаціями-партнерами у реалізації проєкту стали комунальний позашкільний навчальний заклад «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» (Україна) та Vilnius Open Youth Center «MES» (Вільнюський відкритий молодіжний центр «МИ») (Литва).

 

25-29 жовтня 2021 року учасники проєкту відвідали Україну, а вже 24-28 листопада 2021 року відбудеться поїздка української делегації до Литви.

 

Метою проєкту є обмін досвідом серед молодіжних працівників України та Литовської Республіки для спільного напрацювання і розробки механізмів навчання молоді основним принципам і навичкам неформальної освіти, участі у формуванні сприятливого креативного середовища для створення волонтерських проєктів, організація спільних соціальних та культурних заходів для підвищення рівня компетентності молоді у сфері громадянської освіти, громадянської активності та волонтерської культури.

 

Під час зустрічі із представниками управління учасники обміну отримали інформацію про реалізацію державної молодіжної політики на Донеччині та поділилися своїми успішними напрацюваннями у цій сфері.

 

Також українська та литовська молодь реалізували один зі своїх волонтерських проєктів, а саме,  розмалювали та розмістили у дубовому гаю Святогірська годівнички для пташок.

 

Захід проводився з урахуванням всіх протиепідемічних заходів затвердженим кабінетом міністрів України та згідно з рішенням ухваленим Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій всі учасники, які брали участь у проєкті мають  повну вакцинацію від коронавірусу, підтверджену зеленим COVID-сертифікатом.