Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
У комунальній установі «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги» розпочалися заходи, присвячені акції «16 днів проти насилля»

У  комунальній установі «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги»  було проведено психологічний тренінг «Ми проти насильства» у межах акції «16 днів проти насилля».  Учасниками тренінгу стали дорослі отримувачі послуг, які за результатами анкетування зазнавали різних форм насилля у своєму житті. Вони були ознайомлені з поняттям «насилля» та його видами,  аналізували різні  проблемні ситуації, шукали можливі шляхи їх вирішення, формували способи опору насильству та жорстокості у повсякденному житті.

 

Найбільше учасникам тренінгу сподобався експеримент «Склянка води» в ході якого  додавалася у склянку чистої води сіль, перець та пісок. Вода символізувала людину, яку ніхто ніколи не ображав, сіль – образливі, солоні слова; перець – пекучі слова,  а пісок – жорстокість стосовно людини.  Добре змішавши інгредієнти в склянці учасники отримали емоційний стан людини, над якою здійснили насилля. Отримувачі послуг називали емоції, припускали скільки часу мине, доки все осяде і забудеться. А потім легенько збовтавши склянку  спостерігали, як на поверхню знову підіймаються стреси, неврози та негативні емоції.

 

Завершили тренінг позитивною вправою «Долоньки», в ході якої учасники згадували про свої права на психологічне та фізичне здоров’я. Вони писали позитивні девізи для себе, закликали інших не терпіти насилля і не мовчати про нього, висловлювали свої  почуття, що виникли під час заняття, а також зробили компліменти одне одному.