25 листопада, на початку кампанії 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насилля, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками Соцгуртожиток розпочав марафон «Ми проти насилля!».
Щорічна кампанія, до якої щоразу приєднується Соцгуртожиток, має на меті привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Про жорстоке поводження та насилля діти-сироти знають не з чуток: кожен з них має сувору «школу життя», де кращим виходом став захист та виховання держави.
Період кампанії «16 днів проти насилля» охоплює важливі дати: Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; Всесвітній день боротьби зі СНІДом; Міжнародний день боротьби з рабством; Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; Міжнародний день волонтера; Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; Міжнародний день прав людини. Впродовж цих днів Соцгуртожиток спланував проведення низки заходів, які включають інформування отримувачів послуг та працівників щодо ґендерно зумовленого насильства, важливості подолання цього ганебного явища; проведення флешмобів, артзаходів, анкетування тощо; підписання петиції за ратифікацію Стамбульської конвенції та багато інших заходів.
25 листопада лідерка групи самодопомоги «Соцгурт», членкиня Коаліції 1325 “Жінки, Мир, Безпека” Донецької області, у рамках роботи Коаліції, підписала петицію за ратифікацію Стамбульської конвенції - міжнародна угода, що покликана звести нанівець ґендерно обумовлене насильство, захистити постраждалих і покласти край безкарності злочинців.
26 листопада проведено артзахід для групи самодопомоги «Соцгурт», під час якого хлопці, дівчата та працівники створили візуальний меседж «Ми проти насилля», а також обговорили які існують види насилля, про їх важкі наслідки тощо. Після заходу було проведено анкетування отримувачів послуг з метою виявлення рівня обізнаності з питань насилля щодо жінок та подальшого інформування клієнтів, підвищення їх компетенцій з цього питання.
Окремо отримувачам послуг було нагадано про всеукраїнські «гарячі» лінії Національної поліції України, швидкої медичної допомоги, безплатної цілодобової «гарячої» лінії для жертв домашнього насильства, безплатної національної «гарячої» лінії з запобігання домашньому насильству та цілодобової гарячої лінії безоплатної правової допомоги.
|