Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Що робити, якщо ви піддаєтеся психологічному насильству?

Насильство не завжди залишає синці та шрами на тілі. Часто вони ховаються глибоко в душі, якщо йдеться про психологічний терор.

 

У межах 16 днів активних дій проти гендерного насильства Інститут когнітивного моделювання, Товариство Червоного Хреста України, Маша Єфросініна та юристи компанії «MILLER law firm» підготували поради постраждалим від домашньої тиранії.

 

Список того, що законодавство відносить до психологічного насильства ➡️ словесні образи, погрози, зокрема щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали в постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

 

Що робити, якщо ви піддаєтеся психологічному насильству?

▪️У разі існування реальної загрози життю та здоров’ю вам потрібно застосувати так званий терміновий заборонний припис, який виносить поліція (за вашою заявою або ж представники поліції його самостійно ініціюють). Такий припис може видаватися строком до 10 днів.

▪️ Також ви маєте право подати до суду на отримання обмежувального припису (подається за місцем проживання постраждалої особи).

 

Обмежувальний припис може бути строком від 1 до 6 місяців; обмежень щодо повторного отримання немає.

 

Зверніть увагу, що при цьому судовий збір не сплачується, і така заява має бути розглянута терміново.

 

Такими способами ви зможете: обмежити знаходження кривдника на території спільного проживання, його наближення до вас/дитини, до місця вашої роботи, місця навчання дитини, а також його звернення в телефонному режимі.

 

Детальніше читайте за посиланням: https://cutt.ly/XT3dy6U