Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Соцгуртожиток взяв участь у тренінгу щодо протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися і чоловіки, і жінки, і діти. На сьогодні Україна є однією з «ведучих» країн в Європі, громадяни якої постраждали від сучасного рабства. За останні 2-3 роки в Донецькій області було виявлено більше ніж 50 осіб, переважно чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації. Торгівля людьми у світі набирає обертів. На жаль діти все частіше потрапляють на гачок шахраїв. За даними UNICEF кожного року страждає від цього злочину понад 1.2 млн дітей. Діти найбільш вразливі, бо вони довірливі, їх легко заманити.

 

 

 

30 листопада та 1 грудня представниця Соцгуртожитку брала участь у дводенному тренінгу «Протидія торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих та робота з ними». Тренінг організовано та проведено начальником відділу сімейної і гендерної політики, протидії торгівлі людьми та організаційної роботи управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації та керівником Донецької обласної ліги ділових і професійних жінок.

 

Під час тренінгу, який проходив у дружній та професійній обстановці, були визначені групи ризику торгівлі людьми, способи здійснення вербування. Тренерками були надані чіткі маркери виявлення постраждалих від торгівлі людьми, а також порядок взаємодії управлінь та відділів, які відповідають за реалізацію Закону України «Про протидію торгівлі людьми».

 

Як з’ясували учасники тренінгу, найпоширенішими формами експлуатації є:

- сексуальна експлуатація;

- трудова експлуатація;

- усиновлення чи удочеріння в комерційних цілях;

- використання у збройних конфліктах.

 

Тому виявлення та ідентифікація ймовірно постраждалих від торгівлі людьми вимагає глибоких знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до протидії торгівлі людьми.