Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
У місті Бахмут було проведено конференцію з питань порядку денного «Жінки, мир, безпека»

10 грудня 2021 року у м. Бахмут було проведено конференцію з питань порядку денного «Жінки, мир, безпека», розвитку лідерського потенціалу, навичок ведення переговорів, медіації.

Мета конференції - обговорення локалізації порядку денного «Жінки, мир, безпека» на місцевому рівні.

 

 

Участь у заході взяли Лілія Золкіна начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації, Людмила Махничева начальниця управління сім’ї молоді та у справах дітей Бахмутської міської ради, Ірина Павлик фахівчиня з інтеграції гендерних підходів ООН Жінки в Донецькій області, Лілія Кісліцина президентка громадської організації «Смарта», координаторка Коаліції 1325 «Жінки, мир, безпека» Донецької області, Ірина Степанова голова комітету гуманітарної, соціальної та гендерної політики громадської ради при облдержадміністрації, Юлія Пивовар начальник відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради, Вероніка Мацків начальниця відділу молодіжної політики та у справах сім’ї Краматорської міської ради, Дар’я Романенко - громадська організація «Друкарня», Світлана Ткаченко завідувачка сектору сім’ї та молоді Костянтинівської міської ради із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, Людмила Борщ головний спеціаліст управління освіти Соледарської міської ради, Світлана Гуру мобілізаторка громадської організації «Пані у громаді» м. Сіверськ громадські організації та  представники правоохоронних органів.

 

У ході конференції було обговорено питання:

 

  • Військового конфлікту, який на цей час відбувається та негативно впливає  на питання безпеки, розвитку, згуртованості громад, дотримання прав людини, протидії дискримінації.
  • У період військового конфлікту жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти.  Тому участь жінок у миротворчій діяльності та зусиллях щодо запобігання конфліктів є важливим саме для нашого регіону.
  • Особливо актуальним постає питання розширення повноважень жінок, використання їх інтелектуального, особистісного та професійного потенціалу у підтримці та сприянні забезпеченню миру та безпеки.

В межах своїх повноважень облдержадміністрація приділяє увагу міжнародному гуманітарному праву і нормам у галузі прав людини, які захищають права жінок і дівчат під час військового конфлікту.

 

З початку року в Донецькій області реалізується Регіональний план дій «Жінки, мир безпека» метою якого є забезпечення стабільного миру, розв’язання воєнно-соціальних конфліктів із врахуванням ґендерного аспекту, сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах, а також запобігання та протидії гендерному насильству, реабілітації чоловіків та жінок, які постраждали під час воєнно-соціальних конфліктів, а також  внутрішньо переміщених осіб, які безумовно потребують підтримки.

Також повідомлено, що на сході України створена мережа молодих жінок лідерок миробудування, яка включає понад 100 молодих жінок із двох областей, постраждалих від військового конфлікту. Значний відсоток жінок, що входять до мережі, є представницями молодіжних центрів та консультативно-дорадчих органів. Для представниць мережі були проведені різноманітні тематичні тренінги та навчання. Метою створення такою мережі є об’єднання зусиль для вирішення спільних які пов’язані з процесами миробудування та безпекою.