Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
У Соцгуртожитку завершилася Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

10 грудня у Соцгуртожитку проведено захід, присвячений Міжнародному дню прав людини. Цим заходом Соцгуртожиток завершив участь у Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства» та підбивали підсумки проведеної роботи.

 

Учасникам заходу були нагадані їх основні права, серед яких природні права і свободи, які є невіднятними та загальними для всіх без винятку. Присутнім роз’яснена різниця між позитивними та негативними правами та свободами громадян, вони ознайомлені з історією прав і свобод людини та громадянина. Багато уваги було приділено не тільки правам, але й обов’язкам громадян, тій межі, де стикаються особисті права людей.


Під час заходу також розглянуто питання насильства, які обговорювалися весь час участі Соцгуртожитку у всеукраїнській кампанії проти насильства. Хлопці та дівчата розв’язували надані умовні ситуації з питань насильства; аналізували, чи правильно вчинили фахівці, які запідозрили факти фізичного насильства щодо жінок; чи мали вони сповіщати відповідні органи про свої підозри тощо.


Наведена тогорічна статистика випадків домашнього насильства в Україні вразила присутніх: 211 362 звернень щодо насильства в сім’ї було зафіксовано протягом 2020 року (180 921 – від жінок, 27 676 – від чоловіків та 2756 від дітей).


Не зважаючи на те, що майже всі отримувачі послуг стикалися у своєму житті з насильством (фізичним, психологічним, економічним), багато хто з них і досі сприймають таке насильство як природне, прийнятне, зрозуміле, невідворотне...