Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Нову професію молодіжної сфери – «фахівець з питань молоді (молодіжний працівник)» внесено до Національного класифікатора професій

Враховуючи, що молодіжна політика динамічно розвивається, фахівець з питань молоді посяде почесне місце серед інших професій, яка буде актуальна не лише сьогодні, а й завтра – як професія майбутнього.

Потреба нової професії, пов’язана із запитом самої молоді, оскільки відомо, що без кваліфікованого фахівця не обійдеться жодна сфера, де перебуває молодь починаючи від молодіжного центру, простору і закінчуючи молодіжною роботою в громаді.

 

Наразі Міністерство розпочинає роботу над розробкою професійного стандарту нової професії. Професійний стандарт буде інструментом для систематизації вимог до знань, умінь і навичок і підготовки фахівців з питань молоді, підвищення їх кваліфікації та професійного розвитку.

 

На виконання Закону України «Про основні засади молодіжної політики», Міністерством забезпечено роботу із залученням установ та організацій до здійснення підготовки та підвищення кваліфікації молодіжних працівників і розроблення типових навчальних програм  і стандартів оцінки якості підготовки молодіжних працівників.

 

До складу робочої групи увійшли представники від Міністерства молоді та спорту, Асоціації молодіжних працівників, Програми розвитку ООН в Україні, Державного інституту сімейної та молодіжної політики, державної установи «Всеукраїнський молодіжний центр», Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», державної установи «Український інститут розвитку освіти» Міністерства освіти і науки України, державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», комунального закладу «Пластовий вишкільний центр» Київської обласної ради, представники структурних підрозділів з питань молоді та спорту Рівненської, Сумської, Дніпропетровської, Херсонської обласних державних адміністрацій.

 

Розроблення типових навчальних програм є новим стратегічним напрямом у розвитку програми «Молодіжний працівник», що передбачатиме підготовку молодіжних працівників за новими типовими програмами, які відповідатимуть  потребам  і запитам молоді.

 

Наразі розпочато роботу над розробкою проєктів типових навчальних програм на теми: «Діджитал-інструменти для молодіжної роботи» і «Організація заходів для молоді на принципах участі молоді та цінностях молодіжної роботи».

 

За матеріалами: https://mms.gov.ua/