Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Заступник голови Донецької ОДА привітала з днем Святого Миколая вихованців комунальних закладів у Дружківці

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна привітала з днем Святого Миколая вихованців комунальних закладів «Донецький обласний соціальний центр матері та дитини», «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги», «Донецький обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування», «Донецький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями», які знаходяться у Дружківці.

 

 

 

Вона вручила подарунки 47 вихованцям закладів.


"Українці  здавна вважають Святого Миколая своїм покровителем, вихователем та заступником дітей і юнацтва. У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або в чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки. Святий Миколай прославився своєю добротою і готовністю допомогти кожному, хто потребує. Наймолодшим він приносить подарунки, а дорослих спонукає до милосердя, співчуття та доброти. То ж прийміть найщиріші вітання зі святом, яке обов'язково запам'ятається приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями", - зазначила Юлія Костюніна.


Нагадаємо,   комунальний заклад «Донецький обласний соціальний центр матері та дитини»  створений з метою забезпечення реалізації державної політики стосовно дітей, жінок та сім‘ї, виконуючи соціальні програми та здійснюючи заходи, спрямовані на забезпечення сприяння соціальному становленню жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах. Він розрахований на присутність 16 жінок та 32 дитини з метою надання тимчасового проживання.


Донецький обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» - це заклад для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.  У соцгуртожитку поселяються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років після завершення періоду перебування у відповідних закладах для таких дітей, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, припинення піклування, припинення договору про патронат, завершення строкової служби у Збройних силах, відбуття покарання у вигляді позбавлення волі за умови відсутності у них житла або у разі, коли їх житло визначене в установленому порядку непридатним для проживання або не підлягає ремонту та реконструкції.


У соцгуртожитку може проживати не більше 30 осіб.


Комунальний заклад «Донецький обласний центр соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» надає послуги з соціально – психологічної та  фізичної реабілітації дітям та  молоді Донецької області віком від 7 до 35 років з інвалідністю. Розрахований на обслуговування до  20 осіб.


До закладу звертаються особи, які мають інвалідність за різними нозологіями. Також звертається категорія людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Їм надається консультація та, за потреби, вони направляються до інших закладів та установ, якщо потребуються непрофільні послуги.  Основною метою Центру є відновлення та підтримка фізичного та психологічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство дітей з функціональними обмеженнями.


Комунальна установа «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги»  є закладом, що надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства та насильства за ознакою статі, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.


Основним завданням Центру є надання комплексу соціальних послуг, зокрема з надання притулку, кризового та екстреного втручання, консультування, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.


Центр провадить свою діяльність за принципами захисту прав людини, гуманності, законності, доступності послуг, конфіденційності, поваги до особистості, дотримання правил етики спілкування з особами з інвалідністю та представниками інших соціальних груп, нетерпимості до дискримінації, зокрема за ознаками віку, статі, інвалідності.