Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
До дня українського політв'язня представники управління взяли участь у Національній онлайн конференції

11 січня представники управління взяли участь у Національній онлайн конференції присвяченій 50-м роковинам від початку «великого погрому» – операції КДБ «Блок» проти українських дисидентів.


Захід організовано громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання «Коло. Медіа» у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України, Південно-східним відділом Українського інституту Національної пам'яті, Департаментом освіти, науки молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Донецької облдержадміністрації.


12 – 14 січня 1972 року КГБ УРСР розпочав «операцію «Блок», заарештувавши велику групу українських дисидентів.


Серед них найвідоміші й знакові постаті – поет і перекладач Василь Стус, публіцист i літературний критик В’ячеслав Чорновіл, мислитель і філософ Євген Сверстюк, літературознавець і мовознавець Іван Світличний, правозахисник і релігійний діяч Іван Гель, письменниця і поетеса Ірина Стасів-Калинець, математик i публіцист Леонід Плющ, лікар і громадський діяч Микола Плахотнюк, правозахисник і публіцист Зіновій Антонюк, мистець-реставратор та інженер-механік Олесь Сергієнко, поет-шістдесятник Іван Коваленко, журналіст і письменник Михайло Осадчий, митець-килимар Стефанія Шабатура, громадський діяч, в’язень польських в’язниць і радянських таборів Данило Шумук.


Загалом у 1972 році в Україні було заарештовано близько 100 осіб, понад 80 із них було засуджено за антирадянську діяльність.